עמיר פרץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עמיר פרץ: בעיני נתניהו תושבי הדרום שווים פחות

יו"ר העבודה התייחס למתיחות בעוטף עזה: "אם שדות ההתנחלויות היו עולים באש כמו שדות העוטף והנגב, נתניהו היה מגיב אחרת". את הדברים אמר פרץ בהשקת קמפיין הבחירות של המפלגה במגזר הבדואי
יואב קרקובסקי
13 ביולי 2019
13:02

יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון לשעבר התייחס היום (שבת) למצב בעוטף עזה: "צריך לומר את האמת: כנראה שעבור נתניהו תושבי העוטף והנגב שווים פחות". את הדברים אמר פרץ בהשקת קמפיין הבחירות של המפלגה במגזר הבדואי. יו"ר העבודה תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אם שדות ההתנחלויות היו עולים באש כמו שדות העוטף והנגב, נתניהו היה מגיב אחרת". 

פרץ התייחס להתנהלותו של ראש הממשלה מול חמאס וציין כי העימות מול ארגון הטרור מסייע לנתניהו להתחמק מהצורך לפתוח בהליך מדיני מול אבו מאזן: "המשוואה שבה נתניהו מפחד להכריע את החמאס צבאית מצד אחד ומצד שני חושש מתהליך מדיני, היא משוואה בלתי נסבלת". 

יו״ר העבודה התייחס למצבם של תושבי הפזורה הבדואית ואמר לתושבי המועצה האזורית לקיה שבדרום: ״לא אשלים עם מצב שילד ישראלי לא לומד ארבעה חודשים בשנה מכיוון שבמשך חודשיים בחורף ובקיץ אינו יכול להגיע לבית הספר בגלל תנאי מזג האויר. לילדים האלה אין סיכוי להשתלב בגלל נקודת פתיחה כל כך קשה, ובשבילי ילד הוא ילד ללא הבדל דת, גזע או מין". 

אבי ניסנקורן - "המדיניות הכלכלית של נתניהו לא רואה את האזרח הקטן":

יו"ר סיעת כחול לבן, חבר הכנסת אבי ניסנקורן התייחס למדיניות שמפלגתו תרצה לקדם: "הממשלה שנקים לאחר הבחירות תתמקד ביצירת חוסן חברתי לישראל. לצד הביטחון - בריאות וחינוך יהיו לפני הכל, אלה שלושת הנושאים שיעמדו בראש סדר העדיפויות הלאומי. זו תהיה מדיניות כלכלית שונה בתכלית מזו שמנהיג נתניהו, שפשוט לא רואה את האזרח הקטן ולא מבין את הקשיים היום יומיים שאיתם הוא מתמודד". את הדברים אמר ניסנקורן באירוע שבת תרבות בראשון לציון. 

אבי ניסנקורן באירוע שבת תרבות בראשון לציוןאבי ניסנקורן באירוע שבת תרבות בראשון לציון

יו"ר סיעת כחול לבן תקף את מצב התחבורה בארץ ואמר כי ראש הממשלה השקיע מיליארדים בכבישים ומחלפים אך הזניח את התחבורה הציבורית. "הוא עשה טעות ששרפה המון כסך למדינה ולא הביאה מספק תועלת", טען ניסנקורן.