התפרעויות ברצועת עזה
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

במסגרת ההסדרה עם חמאס: בית חולים חדש בעזה

העיתון אל-חיאת דיווח כי במסגרת ההסדרה עם ישראל, בעוד 10 שבועות בית החולים יוכל לקבל 500 מטופלים. נוסף על כך, משלחת של רופאים תגיע להשתלמות בבית החולים סורוקה
נורית יוחנן
14 ביולי 2019
16:25

העיתון אל-חיאת דיווח היום (ראשון) על התקדמות בהסדרה בין ישראל לעזה. על פי הדיווח, בתום פגישות המשלחת המצרית עם חמאס בימים האחרונים הוסכם כי בעוד שלושה שבועות יסתיים השלב הראשון בבנייתו של בית חולים בצפון הרצועה במימון בין־לאומי, ובתוך עשרה שבועות יוכל בית החולים לקבל 500 מטופלים.

מקורות פלסטיניים אמרו לעיתון כי משלחת של רופאים מעזה אף תגיע לבית החולים סורוקה בסוף החודש כדי לבחון את הציוד הרפואי הדרוש לבית החולים בעזה. בעניין שיפור תשתית החשמל, בפגישה הוסכם כי משלחת קטרית תגיע לעזה ביום חמישי הקרוב על מנת להתחיל בהנחת הקו.

נוסף על כך, מספר רשיונות הסוחרים צפוי לעלות ל־7,000, כמות המשאיות היוצאות תעלה ל־100 ויוחזרו סירות דייגים שהחרימה ישראל. מצרים אף הודיעה לחמאס שדרשה מישראל להתנצל על הירי בפעיל כוח הריסון ביום חמישי ושתבקש בעתיד להפחית את מספר כלי הטייס הבלתי מאוישים המסיירים מעל רצועת עזה.

בנוגע לפיוס הפנים פלסטיני, המשלחת המצרית הציעה כצעד ראשון לשלוח לעזה חלק משרי ממשלת הרשות, מתוקף תחום אחריותם, וכעת היא ממתינה לתגובת ארגון הפת"ח בעניין.