-
צילום: פלאש 90

מנכ"לית ועדת הבחירות על הזיופים בקלפיות: "אלו המקרים היחידים שמצאנו"

אורלי עדס הגיבה על הפרסום אמש בכאן חדשות: "שתי הקלפיות עברו לחקירת המשטרה וליועמ"ש כשבוע לאחר הבחירות - יו"ר ועדת הבחירות העביר להם אותן"
הבוקר הזה
15 ביולי 2019
07:32

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עורכת הדין אורלי עדס הגיבה היום (שני) על הפרסום אמש בכאן חדשות ואמרה כי "שתי הקלפיות הללו עברו לחקירת המשטרה וליועץ המשפטי לממשלה כשבוע ימים לאחר הבחירות, אחרי שיו"ר ועדת הבחירות העביר להם אותן - אלו שני המקרים היחידים שמצאנו".

האזינו לריאיון 

"המשטרה חוקרת אותם, למיטב הבנתי, והתקיימו כבר חקירות באזהרה. בבחירות הנוכחיות אנחנו מבצעים הליך מהיר של הפקת לקחים, גם בנושא הזה על מנת לצמצם ככל האפשר מקרים כאלה. הליך ביצוע הבחירות הוא הליך מאוד מורכב, ביום הבחירות נוטלים בו חלק קרוב למאה אלף ידי אדם, כך שמטשבע הדברים יש חריגה מהנהלים - אבל אנחנו מאתרים אותם".


עדס הוסיפה כי הוועדה מוכנה לקראת הבחירות הבאות לכנסת ואמרה כי "אנחנו ערוכים ובשיא הפעילות, היה קצת קשה להרים את העסק אנחנו בשלב של גיוס המזכירים לקלפי".

אמש פורסם שלהב 433 מנהלת חקירה בחשד לזיופים בבחירות לכנסת באפריל. היחידה הארצית לחקירות הונאה החלה בגביית עדויות מבעלי תפקידים בוועדות הקלפי. החשד: "חלוקת קולות" בין מפלגות בתום ההצבעה וזיופים ברישומי התוצאות.