עודד פורר
צילום: פלאש 90

ח"כ פורר על מעבר חברי מפלגתו לליכוד: "לא משנה את מי הוא ינסה לשלוף - הוא לא יצליח"

פורר הוסיף כי "נתניהו חושב שהוא יצליח לגייס את עולי מדינות חבר העמים לשעבר למדינת הלכה שהוא מנסה לקדם"
הבוקר הזה
15 במרץ 2020
08:19

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו התראיין הבוקר (שני) בכאן רשת ב, וביקר את מעבר חברי מפלגתו לליכוד: "זה זלזול בבוחרים - נתניהו חושב שהוא יצליח לגייס את עולי מדינות חבר העמים לשעבר למדינת הלכה שהוא מנסה לקדם. לא משנה את מי הוא ינסה לשלוף, הוא לא יצליח".

"יש פה ניסיון של ראש הממשלה לנסות לשנות את השיח שלנו, שננהל אותו על כל מה שלא חשוב, במקום על כל מה שכן", אמר פורר. "במקום שנדבר על שר חינוך שתומך בטיפולי המרה, שדורש שמי שיחליט אם יהיו עבודות חיוניות בשבת או לא זה ועדת רבנים ולא הממשלה. שיש לך שר תחבורה שתומך במדינת הלכה. הוא רוצה שנדון בזה אם רוברט אילטוב יחזור מהחופשה הפרטית ויבוא או לא לבית ראש הממשלה -  זה ממש לא מעניין".


פורר הביע את דעתו על כניסה לממשלה עם חרדים ואמר כי "אין לנו שום בעיה לשתף פעולה עם החרדים - הם לא פסולים או לא יכולים לעשות כלום, וגם הגענו איתם להסכמה למשל על חוק הגיוס שהיה אמור לעבור כמו שהוא. אבל החבר'ה האלה, קצת 'עלה להם' מה שנקרא, והם חשבו שהם יכולים לנהל את המדינה רק לפי ראות עיניהם. אנחנו הצבנו איזשהו גבול".

"כשישבנו בקואליציה הקודמת וחתמנו על הסכם של סטטוס קוו דת ומדינה, עדיין למרות ההסכם ובניגוד להסכמות הביאו את חוק המרכולים שמנסה לשנות את הסטטוס קוו, עדיין ניסו להעביר חוק בתי דין רבניים שהיה נותן עוד סמכויות לבית הדין הרבני לדון גם בסכסוכים עסקיים, לכן זה לא קשור לשיתופי פעולה ואין כאן שום עניין אישי - יש כאן שאלה איזו מדינה אנחנו רוצים לראות בעוד חמש ועשר שנים".