דב קוטלר
צילום: גדי דגון

דב קוטלר מונה למנכ"ל בנק הפועלים

מינויו של קוטלר, שיחליף בתפקיד את אריק פינטו, כפוף לאישור בנק ישראל. בעבר שימש קוטלר, בין השאר, כמנכ"ל חברות ויזה כאל וישראכרט
ליאל קייזר
15 ביולי 2019
19:18

דב קוטלר מונה היום (שני) למנכ״ל הבא של בנק הפועלים, ויחליף בתפקיד את אריק פינטו. קוטלר היה בעבר המנהל של בנק איגוד ושל חברות גדולות במשק. המינוי כפוף לאישור בנק ישראל.

קוטלר בן ה-63, נשוי ואב לשלושה ילדים, הינו בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב, תואר מוסמך במנהל עסקים בהתמחות במימון מאוניברסיטת תל אביב ובוגר תוכנית המנהלים של אוניברסיטת הרווארד, ארצות הברית. בין השנים 2003-2000 כיהן כמנכ"ל חברת ויזה כאל, כמנכ"ל פריזמה בשנים 2007-2006, וכמנכ"ל ישראכרט בין השנים 2015-2009.

המנכ"ל היוצא של בנק הפועלים אריק פינטו הודיע על פרישתו באפריל האחרון, לאחר 40 שנות עבודה בבנק, ארבע מהן בתפקיד המנכ"ל. פינטו אמר בהודעה על פרישתו: "מעולם לא חשבתי שאעבוד בבנק 40 שנה ברציפות, ואני מרגיש שזה הרגע המתאים עבורי להסתכל אחורה בגאווה ובסיפוק, ולהספיק להגשים חלומות ואתגרים נוספים בעתיד".

גם לבנק דיסקונט מונה היום מנכ"ל חדש, כאשר דירקטוריון הבנק החליט על מינויו של אורי לוין לתפקיד. לוין מכהן היום כמנכ"ל דיסקונט ניו יורק, ויחליף בתפקיד את לילך אשר-טופילסקי, מנכ"לית קבוצת דיסקונט שמסיימת את תפקידה לאחר יותר מחמש שנים. גם מינויו של אורי לוין כפוף לאישור בנק ישראל.