השדרנית הסעודית

ברשת של השכן: השדרנית הסעודית שגרמה לסערה עם כווית

השדרנית הסעודית ביקרה את כווית על יחסיה הקרובים עם קטר – וגרמה למשבר. נוסף על כך, סרטון של הבת של חבר הפרלמנט של חיזבאללה מסעיר את לבנון
רועי קייס
16 ביולי 2019
02:01

לישראלים השם סארה א־דנדראווי לא אומר הרבה, אבל ביממה האחרונה הוא השם הכי נפוץ ברשתות החברתיות באזור המפרץ הפרסי ובייחוד בכווית. הסיבה: דונדראווי, שדרנית בערוץ אל־ערביה הסעודי, ניצלה את פינתה בשבוע שעבר על המתרחש ברשתות החברתיות כדי לעקוץ את הכוויתים על כך שהם יותר מדי בחברותא עם הקטרים, שנואי נפשם של הסעודים מאז החרם על קטר ב־2017. 

השדרנית קישרה בין הכוויתים לקטרים שמתכננים למכור אלוכהול בהנחה במונדיאל 2022 – מה שאסור לשתייה לפי האסלאם – ועוררה סערה. עד כה ראינו את הציר של סעודיה, איחוד האמירויות ושותפיה מתמקד בהתקפות תקשורתיות נגד קטר. אבל נגד כווית הרבה פחות ובייחוד שכווית מאז המשבר בין הצדדים מנסה לגשר דווקא בין קטר לבין סעודיה ואיחוד האמירויות ונותרה ניטרלית. אבל לא עוד. משרד החוץ הכוויתי קרא לשדרנית להתנצל. יש כבר קריאות לפיטוריה ואפילו לסגירת משרדי אל־ערביה.

השדרנית לא הסכימה להתנצל והבהירה שהיא לא התכוונה לכל העם הכוויתי, אלא לאנשים מסוימים.

העימות הלילי של הבת של חבר הפרלמנט של חיזבאללה

הבת של חבר הפרלמנט של חיזבאללה תועדה בעימות לילי באמצע הכביש עם הגרוש שלה: אחרי הסנקציות האמריקניות נגד שני חברי פרלמנט של חיזבאללה, שוב חברי הפרלמנט של ארגון הטרור בכותרת והפעם בסיפור רכילותי במיוחד. היחסים בין הבת של חבר הפרלמנט, נוואף אל־מוסווי, לגרוש שלה לא ממש טובים. סרטון שמתעד אותה מנסה לנסוע עם ילדיה לדרום לבנון, בזמן שבעלה פשוט חוסם אותה בכביש הופץ ברשת ועורר סערה.

בסוף הסרטון נכנסה משטרת התנועה לעובי הקורה והובילה את האישה, רד'יר, ואת הגרוש שלה למעין בירור. אך מסתבר שכאן הסיפור הסתבך. חבר הפרלמנט, אביה, הגיע יחד עם שומרי ראשו ואז בתוך תחנת המשטרה הם החלו לתקוף את הגרוש. חבר הפרלמנט טען כי הוא אינו קשור לתגרה שהתחוללה שם שכללה גם ירי חי לעבר הגרוש. ברשתות החברתיות החלו צייצנים המזוהים עם חיזבאללה להשיק קמפיין הזדהות איתו ולהסביר שבסופו של דבר הוא אבא לפני שהוא חבר פרלמנט.