ריבלין מבקר בקוריאה הדרומית
צילום: קובי גדעון, לע"מ

אפשרות לעסקת מכירת סוללות כיפת ברזל לקוריאה הדרומית

זאת, על רקע פגישתו של הנשיא ריבלין עם מקבילו הדרום-קוריאני וחתימה על מזכרי הבנות בתחום הסחר החופשי בין שתי המדינות
גילי כהן
16 ביולי 2019
08:53

נשיא המדינה ראובן ריבלין מבקר בימים אלה בקוריאה הדרומית. במהלך הביקור, התקיים מפגש בראשות בכירי התעשיה והמסחר משתי המדינות, ונחתמו מזכרי הבנות בתחומי המסחר. הבוקר (שלישי) פורסם ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי על רקע הביקור, עלתה מחדש על הפרק עסקת מכירת סוללות כיפת ברזל לסיאול.

ריבלין השתתף באירוע מיוחד בהובלת KCCI (לשכת המסחר והתעשייה הקוריאנית) ואמר כי "ישראל היא מדינה אשר הפריחה את השממה. עמדנו בפני אתגרים גדולים, כך שהיה עלינו לפתח פתרונות מעולים. אנו רואים אתגרים כהזדמנויות - זהו סודה של ישראל כאומת סטארט-אפ." 

יו"ר KCCI פארק יונג מאן אמר בתגובה: "זהו עבורנו ביקור משמעותי וחשוב מאחר ושתי לשכות המסחר- הישראלית והקוריאנית, חתמו לראשונה בהיסטוריה הסכם הבנות. אנו נמשיך בקידום משלחות קוריאניות לישראל כדי להעמיק ככל הניתן את שיתוף הפעולה הפורה בינינו".

בעבר התקיים משא ומתן בין שתי המדינות שהסתיים ללא הצלחה. בנוסף, לפני כמה שנים לרקום עסקה במסגרתה ישראל תקבל מטוסי אימון מקוריאה הדרומית, ובתמורה תמכור לה סוללות כיפת ברזל - אך עסקה זו נכשלה מאחר ובישראל העדיפו לקנות את המטוסים מאיטליה.כעת, עם ביקורו של הנשיא ריבלין בסיאול, כאמור, שבו מגעים לקידומה של העסקה.