מתוך הסדרה "13 סיבות"
צילום: נטפליקס

שנתיים לאחר ששודרה: נטפליקס מסירה סצנת התאבדות מהסדרה "13 סיבות"

בהודעת החברה שפורסמה הלילה נמסר כי ההחלטה נעשתה בהתייעצות עם מומחים ומחשש שהסצינה עלולה לעודד התאבדויות בקרב בני נוער. מדובר באחת הסדרות הנצפות ביותר של ענקית הסטרימינג
בן יניב
16 ביולי 2019
11:56

שנתיים לאחר ששודרה, ענקית הסטרימינג נטפליקס הודיעה הלילה (שלישי) כי תסיר סצנת התאבדות שנויה במחלוקת. הסצנה המדוברת ששודרה בפרק הסיום של סדרת הנוער האמריקנית "13 סיבות", אחת הסדרות הנצפות והמדוברות של החברה, מציגה באופן גרפי את התאבדותה של גיבורת הסדרה.

מאז ששודרה הפכה הסצנה לנושא לדיון בקרב בני נוער, חוגי הורים וארגוני סיוע לנוער בסיכון בארה"ב וברחבי העולם. הסדרה עוררה דיון חריף ברשתות החברתיות על הבעיות המציפות את הדור הצעיר כמו בריונות, הטרדות מיניות ודיכאון, לצד השאלה - מה ראוי להיות משודר. בנוסף, בשנתיים האחרונות אירעו מקרי התאבדות של בני נוער בעולם, שהשאירו מכתבי התאבדות דומים לאלו שהשאירה אחריה הדמות הראשית בסדרה.

קדימון לעונה השנייה של "13 סיבות" ששודרה בשנה שעברה:

בהודעה שפרסמה החברה נכתב כי למרות שהם מרוצים מהעלאת הנושאים המורכבים לדיון בקרב בני נוער, לאחר התייעצות עם מומחים הוחלט להסיר את הסצנה המדוברת מחשש שהיא עלולה לעודד התאבדויות. ההודעה על הסרת הסצנה עוררה מחדש את הדיון האם בעידן בו תוכן טלוויזיוני מובא לפי דרישה ראוי למחוק או לצנזר תכנים.