החשוד בירי על אופניו
צילום: משטרת ישראל

"התחבא בשיחים וירה": פוענח רצח תושבת לוד ממאי

אנתצאר אלעיסאווי נורתה בידי עמר אלמוצראתי, בן 23 תושב העיר שהיה מסוכסך עם בנה. הפרקליטות הגישה נגדו הצהרת תובע ומבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים
הדס גרינברג
16 ביולי 2019
13:33
עודכן ב 20:21

המשטרה הודיעה היום (שלישי) שפענחה את מותה אנתצאר אלעיסאווי, בת 53, לפני כחודשיים ברמלה. לפי החשד, אלעיסאווי נפגעה מירי של עמר אלמוצראתי בן 23 תושב העיר שהיה מסוכסך עם בנה וירה לעבר ביתה כאשר שהתה בחצר. מהירי נפצע גם שכנה של אלעיסאווי, כשנפגע מקליע בירכו.

לפי החשד אלמוצראתי הגיע לבית סמוך לשעה 21:30 כשהוא רכוב על אופניים חשמליים, התחבא בין השיחים ופתח באש. לאחר מכן עזב את המקום עם אופניו. הוא נעצר כשבוע וחצי לאחר מכן כשהוא מסתתר בדירה בלוד. אתמול הגישה הפרקליטות לבית המשפט הצהרת תובע על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום וביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

במשטרה הציגו היום נתון ולפיו מתחילת השנה פוענחו 22 תיקי רצח והמתה במגזר הערבי. ניצב ג'מאל חכרוש, ראש המנהלת לשיפור שירותי המשטרה ביישובים הערביים התייחס היום בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, לעלייה באלימות בחברה הערבית ואמר: "המשטרה לא חוששת להיכנס לאף מקום. האחריות היא על כולנו, צריכים להכניס את שלטון החוק לרחוב הערבי. ברגע שיהיה אמון בציבור הרחב אנחנו נביא תוצאות טובות בחברה הערבית".