גרפיטי על בית מ"מ ראש עיריית ר"ג
צילום: דף הפייסבוק של כרמל שאמה הכהן

כתובות נגד מ"מ ראש עיריית ר"ג: "אילני, השבת תשלם"

אלמונים ריססו הבוקר את הגרפיטי על גדר ביתו של ליעד אילני בעקבות הפעלת קווי השבת בעיר. ראש העיר כרמל שאמה הכהן: "אגדיל את תדירות קווי הבילוי בסופי השבוע"
מורן שכניק
17 ביולי 2019
12:15

אלמונים ריססו הבוקר (רביעי) ברמת גן כתובות על גדר הבית שבו מתגורר ממלא מקום ראש העיר, ליעד אילני וכתבו: "אילני, השבת תשלם".  זאת, לפי החשד, בעקבות ההחלטה על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בעיר.

לאחר המקרה פרסם הבוקר ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, פוסט בפייסבוק ובו הודיע שהורה לאתר מקור תקציבי בכדי להגדיל את תדירות קווי הבילוי בסופי שבוע. "לא נשבר ולא נוותר", כתב שאמה הכהן. "ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. הדמוקרטיה ושלטון החוק שלנו חזקים מכל עבריין ובריון מכל מסית ומתסיס מכל מי שחושב וטועה שאלוהים מינה אותו לייצגו או שמו עלינו". 

שאמה הכהן הוסיף: "הגרפיטי רוסס על ידי פחדנים על חומת הבית של ממלא מקומי מרחק נגיעה מחלון חדר ילדיו. אוי לשבת ולדת אם אלה נושאי דגלה, דובריה ו"מגיניה". אבוי לנו אם אחרי ויכוח ציבורי ארוך והחלטה דמוקרטית בשקיפות מלאה ברוב של כמעט 80% במועצת העיר הריבונית יש עוד מי שחושב, שבביריונות יטיל מורא וישיג דבר. דגל שחור מתנוסס מעל הפעולה הזו והיא המשך ישיר לכינויים המסיתים כמו: פרעה, ארדואן, עמלק ולאיומים כמו "כרמל ישלם מחיר כבד" "סופו לשכב בעפר" שיצאו מפי מנהיגי החרדים. בשעה שחלק ממנהיגי החרדים מסיתים וחלק אחר רואה ושותק ראוי שהקולות השפויים והאחראים יאמרו את דברם באופן צלול וברור".