חפש
Languages
אהוד ברק בפתח ביתו של ג'פרי אפשטין בניו יורק
צילום: דיילי מייל

"המאמר מביש": ברק שיגר ל"דיילי מייל" מכתב התראה לפני תביעה בעקבות פרסום התמונות

יו"ר מפלגת "ישראל דמוקרטית" תובע התנצלות ואת הסרת הכתבה. במכתב ההתראה, דורש ברק להיות שותף לניסוח ההתנצלות וההבהרה
יואב קרקובסקי
17 ביולי 2019
18:04

יו"ר מפלגת "ישראל דמוקרטית" אהוד ברק תובע מהמגזין הבריטי "הדיילי מייל" התנצלות ואת הסרת הכתבה שפורסמה אתמול במגזין ובה תמונתו ניצב בפתח ביתו של המיליארדר ג'פרי אפשטין בניו יורק בינואר 2016. במכתב ההתראה שנשלח היום (רביעי) דורש ברק להיות שותף לניסוח ההתנצלות וההבהרה.

על פי הנטען במגזין הבריטי, ביום שבו צולמו התמונות נכנסו אל ביתו של אפשטין נשים צעירות. בריאיון ל"דיילי ביסט" האמריקני שפורסם שלשום, אמר ברק כי נפגש עם אפשטין עשרות פעמים במהלך 17 שנות היכרותם, ואף ביקר בדירות שלו. יחד עם זאת, הכחיש שאי פעם ראה את אפשטין בחברת נשים או נערות, והוסיף כי מעולם לא הלך למסיבות שארגן המיליארדר.

העיתונאי מרטין גולד, שפרסם את הכתבה, אמר אתמול לכאן חדשות: "פרסמנו את הסיפור ואת כל התמונות ב-2016, אבל לא זיהינו את אהוד ברק. הצלם פתאום קיבל שיחות מישראל בימים האחרונים שאמרו לו 'היי זה ברק'". לפי גולד, "אנחנו לא יודעים אם ברק ידע או לא - זו דירה עם שבע קומות, הבית הגדול ביותר בניו יורק סיטי. אז אי אפשר להגיד שהוא היה איתן באותו חדר, אזור".

הבוקר התייחס ברק בחשבון הטוויטר שלו לפרסום התמונות שבהן פניו מכוסות בצעיף. ברק צייץ בטוויטר תמונה כשפניו מכוסות והוסיף כיתוב: "מודה, כשקר אני נוהג לכסות את הפרצוף. לא רק בניו יורק. בכל מקום בעולם. עד היום לא חשבתי שזו ידיעה עיתונאית. בקרוב חשיפה של קולקציית הצעיפים".


בריאיון שהעניק ברק לאסתי פרז בכאן רשת ב שלשום, אמר על יחסיו עם המיליארדר: "החברה האמריקנית לא נידתה אותו. המערכת המשפטית, רק עכשיו מתפטר שר שהיה תובע בעניינו ואומר שהוא התרשל ולא הבחין, אז אם הם לא הבחינו הציפייה שאני אבחין היא קצת מוגזמת".

בסוף השבוע האחרון התברר כי הקשרים בין יו"ר ישראל דמוקרטית לעבריין המין המורשע ג'פרי אפשטין אינם רק קשרי חברות, אלא גם קשרים עסקיים. מסמכים שנחשפו בראשית השבוע בחדשות הערב בכאן 11, מעלים כי אפשטין השקיע בשותפות ביוני 2016, באמצעות חברה מאיי הבתולה ששמה Southern Trust Company, סכום של כמיליון דולר.