בנט ושקד
צילום: פלאש 90

המהלך של סמוטריץ' לפיצול בין בנט לשקד

יו"ר האיחוד הלאומי הציע לשרת המשפטים לשעבר להשתמש במפלגת אח"י ולהצטרף לאיחוד מפלגות הימין. בינתיים שקד עדיין דורשת לעמוד בראש המפלגת המאוחדת
מיכאל שמש
17 ביולי 2019
21:23

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הציע לאיילת שקד לחבור לאיחוד מפלגות הימין דרך מפלגת אח"י, בה השתמש אלי בן דהן כדי לרוץ ברשימת הליכוד בבחירות האחרונות, כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בין השאר המהלך של סמוטריץ' נועד לדחוק את בנט אל מחוץ לאיחוד. בתוך כך, שקד ממשיכה בדרישתה לעמוד בראשות האיחוד. לפי גורמים המעורבים בפרטים, אם הסוגייה תיפטר ייתכן ששקד תשתמש במפלגה. 


בתגובה לפרסום נמסר ממפלגת אח"י כי "כל מי שמעוניין לחבור למפלגה ולקחת בה חלק בבחירות לכנסת ה-22 מוזמן לפנות להנהלתה. כבוד השר בצלאל סמוטריץ' או כל אחד אחר אינו מוסמך להציע בשם אח"י שום הצעה. משא ומתן והצעות כאלו ואחרות לא יתנהלו בערוצי החדשות ובמהדורות אלא מול הנהלת אח"י בלבד". 

בתחילת השבוע טענו גורמים המעורים במשא ומתן בין הצדדים ששקד מוכנה לוותר על אחת משתי דרישותיה. לטענתם היא תוותר על הדרישה למקום ראשון ברשימה אם היא והימין החדש יקבלו מחצית מהנציגים ברשימה או להיפך.

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות על התקדמות במשא ומתן בין הצדדים. שקד ובנט העבירו מסר משותף לפיו דרישתם המרכזית היא המקומות 1 עבור שקד ו-4 לבנט. יו"ר הבית היהודי, השר רפי פרץ, עדיין אינו מוכן לוותר על המקום הראשון ברשימה.