שר התקשורת דוד אמסלם

אמסלם תוקף את ברק: "איש עלוב - חייב לעוף"

בעקבות דברי ברק על קשריו עם ג'פרי אפשטין, במסגרתם תקף את נתניהו, בליכוד השיבו במתקפה חריפה נגד רה"מ לשעבר. "איש גס רוח ואלים", כינה אותו אמסלם. ח"כ ביטן אמר: "אין ויכוח שנעשו דברים בווילה של אפשטין באותו זמן שהוא היה שם"
ירון דקל ודנה ויס
18 ביולי 2019
09:49

אחרי שאמש (רביעי) תקף יו"ר ישראל דמוקרטית את ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת התייחסותו לקשריו עם ג'פרי אפשטין, הבוקר חברי הליכוד השיבו במתקפה משלהם. שר התקשורת דוד אמסלם אמר בריאיון לירון דקל ודנה ויס בכאן רשת ב כי ברק הוא "הוא איש עלוב. אין לו שום ערכים, רק כסף".

אמסלם המשיך במתקפה: "אני כאזרח נבוכתי מאוד (מדבריו של ברק). "ראיתי איש גס רוח ואלים, מבוהל, מפוחד, חרד. אני משוכנע שהוא גם הבין שהוא סיים את הסיפור הציבורי שלו, בוודאי על מה שקרה ביומיים האחרונים. 

האזינו לריאיון עם השר דוד אמסלם בכאן רשת ב

"היות שראיינו אותו על נושא שהוא היה צריך להשיב, אין לי מושג איך הוא בכלל הגיע לנתניהו. עוד מעט הוא יאשים את נתניהו שהוא שלח את הבחורות, שהוא שלח את הצלמים, שהוא בכלל הפקיד לו את הכסף בחשבון, זה בן אדם הזוי", אמר אמסלם על הקשרים של ברק עם ג'פרי אפשטין.

עוד אמר אמסלם בנושא: "מופקד בחשבונו של אדם עשרה מיליון שקלים, מקרן שבעצם עוסקת במלגות לסטודנטים. אני חושב שכל המשטרה צריכה לעסוק בברק מבוקר עד לילה. אני חושב שטוב לליכוד שאהוד ברק ירוץ, בגלל שהוא לא ייבחר. אבל אני חושב שיש פה שאלה ציבורית אחרת - איך יכול להיות שבן אדם שהיה רמטכ"ל, היה ראש ממשלה, מתנהל ככה? זה הזוי".

כשנשאל אמסלם על קשריו של נתניהו עם נתן אשל, ואם הם ראויים בעיניו, לאור הביקורת שלו על קשרי ברק ואפשטין, ענה שר התקשורת: "אני לא מכיר את הפרטים שם. אם הוא עבריין מין משטרת ישראל הייתה מגישה נגדו כתב אישום. מה שקרה שם זה שהוא הועמד לדין משמעתי על עבירה שהיא לא עבירת מין, אין לי מושג מה היא והוא קיבל את מה שהוא קיבל".

גם ח"כ דוד ביטן התייחס לדבריו של ברק, ואמר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם דב גיל-הר בכאן רשת ב: "זה לא קמפיין של הליכוד. אנחנו לא יצרנו את המצב הזה, ואין לנו בעלות על 'הדיילי מייל' (שפרסמו את תמונותיו של בר קמחוץ לבית של אפשטין). הדברים נעשים, והוא (ברק) לא יכול להאשים אותנו, הוא צריך לתת תשובות.

"כל אדם שרואה את התמונות מבין שהוא צריך לתת תשובה, במיוחד כשהנושא הזה נמצא בחקירה פדרלית בארה"ב. אני לא רוצה להיכנס למה הוא עשה שם ומה הוא לא עשה שם, כל אחד משלים את זה עם הדמיון שלו, מה שנקרא. אין ויכוח שנעשו דברים בווילה הזאת של אפשטין באותו זמן שהוא היה שם, על זה אין ויכוח כמעט". כשנשאל ח"כ ביטן אם הוא חושב שברק נטל חלק בפעילות עם נשים וקטינות, ענה: "אני חושב שזה חשד שהוא צריך לתת לו הסבר, ובמקום לתת לו הסבר הוא תוקף אותנו".

מנגד, חברת מפלגתו של ברק, פרופ' יפעת ביטון אמרה בריאיון ל"הבוקר הזה": 'הדיילי מייל' הוא אחד מהצהובונים המובהקים של אנגליה. בתמונות ראינו - בתמונה אחת את ברק ובתמונה אחרת אישה ואז עוד אישה ועוד אישה. האחד ועוד אחד הזה הוא מגוחך. הוא במוחם הקודח של אנשי 'הדיילי מייל', ולשמחתם, צהלתם ואולי גם מעורבותם של אנשי הליכוד".