יסמין וינטה
צילום מסך

ביהמ"ש אישר לפרסם את תיעוד ההריגה של יסמין וינטה

השופט: "החשש לפגיעה בכבודה של המנוחה הוא משמעותי, אולם יש לתת משקל רב לעמדת הוריה של המנוחה אשר שקלו את הדברים
הדס גרינברג
18 ביולי 2019
10:53

בית המשפט המחוזי בלוד אישר הבוקר (חמישי) לפרסם את הסרטון המתעד את הריגתה של התינוקת יסמין וינטה בידי הסייעת אינה סקיבנקו בפעוטון מאשה והדב בשנה שעברה.


"החשש לפגיעה בכבודה של המנוחה הוא משמעותי", כתב השופט עמי קובו, "ואולם יש לתת משקל רב לעמדת הוריה של המנוחה אשר שקלו את הדברים, בין היתר לאחר שהתייעצו עם עורך דין מטעמם, והם מבקשים את ביטול איסור הפרסום.

עו"ד יעקב שקלאר, נציגם של בני הזוג וינטה אמר היום כי ההורים ביקשו לחלוק עם כל עם ישראל את כאבם, כך שהטרגדיה שפקדה אותם תשמש גם לדורות הבאים. בריאיון לרונן פולק בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, אמר עו"ד שקלאר כי ההורים חושבים שראוי שהמקרה יזעזע לא רק אותם אישית, אלא את כולם ושיגרום לשינוי תודעתי וחברתי "כך שיתאפשר פיקוח על כל מי שאנחנו סומכים עליהם, כשאנחנו מפקידים בידיהם את היקר לנו מכל".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

הוא סיפר כי הגיש בקשה לנשיא המדינה ולשר הפנים לאפשר להורים לקבל מעמד הומניטרי כך שיוכלו לשקם את עצמם. "הם צריכים טיפול פסיכולוגי ולהחזיר את כל ההוצאות. הם מאוד אוהבים את ישראל, הם אומרים שעם ישראל הוא עם נהדר".

בתחילת השבוע גזר השופט קובו 17 שנות מאסר על סקיבנקו, שהורשעה בהסדר טיעון בהריגת הילדה. השופט תיאר את פרטי המקרה: "היא תקפה תינוקות, בעטה, הניחה שמיכה על ראשם תוך שהיא מקשה עליהם לנשום. התינוקת ניסתה להשתחרר מהאחיזה אך הנאשמת חיזקה אחיזתה. כשהתינוקת ניסתה להוציא ראשה כדי לנשום, הנאשמת חיזקה אחיזתה בשמיכה. היא נשכבה על ראשה וצווארה של התינוקת במשך עשר דקות".

דורינה וינטה, אמה של יסמין, אמרה לאחר הקראת גזר הדין: "זו הרגשת הקלה, אבל שום דבר לא ירפא את הפצעים. שמחה שהיא תהיה 17 שנים בכלא ולא אצטרך לראות אותה יותר, אבל 17 שנה זה לא מספיק". לפני הדיון אמרה האם: "מקווה שהיום הכול יסתיים והמפלצת הזאת תקבל מאסר עולם. זה רגע קשה מאוד עבורי".