מטוס הרקולס
צילום: אי-פי

דיווח: לפחות הרוג אחד בתקיפת מחנה צבאי בעיראק

בהודעה שהוציא הצבא העיראקי נכתב כי המחנה הותקף על ידי כלי טייס בלתי מאוייש ולא מזוהה, שהשליך רימון לעבר המחנה, שהועברו אליו לאחרונה טילים בליסטיים איראניים. בארה"ב הכחישו מעורבות
רועי קייס, משה ברקוביץ' ומעין אלטמן
19 ביולי 2019
15:27
עודכן ב 16:59

לפחות הרוג אחד ושני פצועים בתקיפה שהתרחשה היום (שישי) בעיראק במחנה צבאי של המיליציות שיעיות הנאמנות לאיראן, שהועברו אליו בעת האחרונה טילים בליסטיים איראניים - כך לפי דיווחים בעיראק. צבא עיראק מסר כי המחנה, הנמצא במחוז סלאח א-דין, הותקף פעמיים בתוך חצי שעה סמוך לשעה שתיים לפנות בוקר באמצעות כלי טייס לא מאויש בלתי מזוהה, שהשליך רימון לעבר המחנה. 

בזמן התקיפה התקיימה פגישה של בכירים איראנים צפונית לבירה בגדד. על פי הדיווח בערוץ אל-ערביה, לאחרונה הוברחו למחנה טילים בליסטיים באמצעות משאיות להעברת ציוד מזון. כתב הערוץ העריך כי מדובר בתקיפה אמריקנית או ישראלית. לדבריו, קואליציה בין לאומית בהובלת ארצות הברית נגד דאע"ש עקבה אחר המחנה. עוד דווח כי הפנטגון הכחיש כל קשר להפצצת המחנה.

בממשל האמריקני התייחסו לתקיפה בעיראק והכחישו בתוקף מעורבות. גורם בפיקוד המרכז בארצות הברית אמר לכאן חדשות: ארצות הברית איננה קשורה למתקפה על בסיס המילציות הפרו-איראניות בעיראק. לשאלה מי עומד מאחוריה ענו: "אין לנו מה להוסיף".

לפני כשבועיים עורר שגריר עיראק בארצות הברית, פריד יאסין, מחלוקת בארצו אחרי שאמר בכנס בוושינגטון כי יש סיבות אובייקטיביות לכינון יחסים בין עיראק לישראל. מבין הסיבות שמנה יאסין, הוא ציין את "הקהילה העיראקית החשובה בישראל שבניה גאים במסורות שלהם מעיראק". משרד החוץ העיראקי נאלץ להוציא הבהרה בעקבות ההדים שעוררו דבריו של השגריר ומסר כי כלי התקשורת ציטטו "אמירות לא הולמות" של הדיפלומט העיראקי.