-

החשד לאונס בקפריסין: ישראל לא מתערבת בחקירה

ישראל וקפריסין אמנם חתומות על אותה אמנה שמאפשרת הסגרה זו לזו, אבל זה רלוונטי רק בתום משפט ואחרי גזר דין. גורם הבקיא בחקירה אמר כי נכון לעכשיו, 12 הצעירים החשודים - חשודים באונס
תמר אלמוג וחן ביאר
19 ביולי 2019
21:26

ישראל לא תפעל משפטית להבאת החשודים באונס בקפריסין חזרה לישראל בשלב זה. כך פורסם הערב (שישי) ב-"השבוע" בכאן 11. ישראל וקפריסין אמנם חתומות על אותה אמנה שמאפשרת הסגרה זו לזו, אבל זה רלוונטי רק בתום משפט ואחרי גזר דין. גורם הבקיא בפרטי החקירה אמר כי נכון לעכשיו 12 החשודים - חשודים באונס. 

עוד הוסיף הגורם כי תשעה מהחשודים טענו שלא קיימו מעולם יחסי מין עם המתלוננת, שישה מהם מודים שהיו בחדר. על פי עדויות המתלוננת, האונס שבוצע היה אכזרי וברוטלי. בשעות אחר הצהריים היום החלו להיחקר החשודים בפעם הראשונה מאז הארכת מעצרם אתמול. המשטרה בקפריסין החליטה לפצל אותם בכמה בתי מעצר על מנת להקשות עליהם לתאם גרסאות. 

אמש פורסם כי המשטרה בקפריסין מחזיקה בעדויות שעשויות לחזק את גרסת הנערים הישראלים. חלק מעשרות העדויות שגבתה המשטרה מקרב עובדי ואורחי המלון הצביעו על קשר מוקדם בין הצעירה המתלוננת לחשודים. כמו כן, בזירת האונס נמצאו אמצעי מניעה זרוקים שמחזקים את הטענה להיכרות מינית מוקדמת בין חלק מהחשודים לצעירה. מנגד, הצעירה טוענת שהצעירים כפו את עצמם עליה בעת שהייתה שיכורה, וזאת על אף שהתנגדה.