פרץ ולוי-אבקסיס
צילום: אדם שולדמן, פלאש 90

כעס בעבודה על החיבור בין פרץ ללוי-אבקסיס

כמה חברי מפלגה הביעו כעס על שמודרו מהמגעים ובעיקר מההחלטה על האיחוד. חברי מפלגה סיפרו בנוסף שקיבלו פנייה מאהוד ברק לערוק לשורות מפלגתו ישראל דמוקרטית
יערה שפירא
19 ביולי 2019
22:30

נוכח החיבור בין מפלגת העבודה בראשותו של עמיר פרץ עם יו"ר מפלגת גשר אורלי לוי-אבקסיס, הביעו כמה חברי מפלגה כעס על שמודרו מהמגעים ובעיקר מההחלטה על האיחוד. ב"השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי חברי מפלגה סיפרו בנוסף שקיבלו פנייה מאהוד ברק לערוק לשורות מפלגתו ישראל דמוקרטית.


במסגרת ההסכם בין עמיר פרץ ללוי-אבקסיס, תוצב יו"ר גשר במקום השני ברשימה המאוחדת ותוכל לשריין את אנשיה לשני מקומות נוספים בעשירייה הראשונה. מדובר ככל הנראה במקומות השישי והעשירי. לוי אבקסיס התראיינה הערב לירון דקל ב"השבוע" ואמרה כי היא לא פוסלת ישיבה בממשלת נתניהו.

"אני לא פוסלת את הליכוד ולא את כחול לבן. הקווים האדמים היחידים הם הנושא של כתב אישום". על הביקורת כלפי חיבורה עם מפלגת העבודה השיבה: "אני לא סובלת מפיצול אישיות. גם כאשר הייתי בישראל ביתנו העשייה שלי הייתה חברתית. זה לא שאין לי עמדות מדיניות, העמדות החברתיות הן הבוערות ואותן צריך לשים בפרונט".

בתוך כך, ב"השבוע" פורסם עוד על חילוקי דעות בין נפתלי בנט לאיילת שקד במגעים לחיבורים בימין. שקד שואפת לרשימת ימין אחת בראשותה ואילו בנט רוצה לרוץ בנפרד מאיחוד מפלגות הימין. בפגישתם במוצאי שבת צפויים שקד ובנט להחליט בעניין זה ונוסף על כך, צפויים להחליט על ניהול המשא ומתן במשותף מעתה ואילך. הם אינם מעוניינים לרוץ בנפרד.