המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הירי בסלומון טקה: שר המשפטים צפוי להקים ועדת בדיקה ממשלתית

שר המשפטים אמיר אוחנה צפוי להודיע על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט ואף להעביר החלטה שתאפשר לה סמכויות של ועדת חקירה. השבוע הודיעו היועמ"ש וממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן על הקמת צוות שיבחן את הטיפול בתלונות מטעם יוצאי אתיופיה
תמר אלמוג
19 ביולי 2019
23:36

שר המשפטים אמיר אוחנה צפוי להודיע בימים הקרובים על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית לבחינת ירידת האמון במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) - כך פורסם הערב (שישי) בכאן 11. אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, הכוונה היא להודיע על הקמת ועדה בראשות שופט ואף להעביר החלטה שתאפשר לה סמכויות של ועדת חקירה.

בצמרת משרד המשפטים ישנה מתיחות בעניין, שכן רק השבוע הודיעו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן על הקמת צוות שיבחן את הטיפול בתלונות מטעם יוצאי אתיופיה. ההודעה הגיעה על רקע הירי בסלומון טקה והמחאה ההמונית שבאה בעקבותיו. 

לפני כשבוע הכריז לראשונה אוחנה על כוונתו להקים ועדת בדיקה ממשלתית בנושא בכנס הכלכלי של לשכת רואי החשבון באילת. לדברי שר המשפטים, "בימים אלה שמענו מכל עבר על בעיית אמון קשה במח"ש – זו בעיה חוצת מגזרים. אין זה אומר בהכרח שהביקורת מוצדקת". 

את הדברים אמר אוחנה על רקע הביקורת שנשמעה כלפי התנהלות מח"ש והמשטרה בעת מחאת יוצאי אתיופיה. שר המשפטים אמר כי הדברים נוגעים גם לטענות שהגיעו מהציבור החרדי והערבי.