מלך סעודיה, סלמאן בן עבד אל-עזיז
צילום: אי-פי

מלך סעודיה אישר כניסת כוחות אמריקנים נוספים לממלכה

על פי דיווח סוכנות הידיעות הסעודית הרשמית, צו המלך סלמאן פורסם כדי להעלות את רמת הפעילות המשותפת של שתי המדינות בהגנה על ביטחון ויציבות האיזור. לאחרונה דווח כי הפנטגון החליט לשלוח 500 חיילים לבסיס חיל האוויר על שם האמיר סולטאן
רועי קייס
20 ביולי 2019
02:44
עודכן ב 03:48

מלך סעודיה, סלמאן בן עבד אל-עזיז, נתן את הסכמתו לשליחה של כוחות אמריקנים נוספים לממלכה. כך פרסמה הלילה סוכנות הידיעות הסעודית הרשמית SPA. בהודעה נאמר כי צו המלך בנושא פורסם כדי להעלות את רמת הפעילות המשותפת של ארצות הברית וסעודיה בהגנה על ביטחון ויציבות האיזור.

הלילה אישר גורם במשרד החוץ האמריקני כי ארצות הברית תשלח לבסיס חיל האוויר הסעודי מטוסי קרב ויותר מ-500 חיילים. מדובר בבסיס ששימש את חיל האוויר האמריקני כמרכז הכוח האווירי במזרח התיכון משנות ה-90 ועד לשנת 2003 לאחר נפילת משטרו של סדאם חוסיין בעיראק.

בימים האחרונים דיווחה רשת הטלוויזיה האמריקנית CNN כי הפנטגון החליט לשלוח 500 חיילים לבסיס חיל האוויר על שם האמיר סולטאן דרומית מזרחית לבירה ריאד. בבסיס המדובר כבר ישנו כוח אמריקני קטן.

בריאיון שהעניק בחודש שעבר לעיתון "א-שרק אל-אווסט", האשים יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן את איראן בתקיפת מכליות הנפט מול חופי האמירויות שאירעה בחודש מאי ובתקיפת שתי מכליות הנפט במפרץ עומאן בחודש יוני.