דיסקין, ארכיון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

פרץ במגעים עם דיסקין להצטרפות לעבודה-גשר

לדברי מקורבים ליו"ר העבודה המגעים עם ראש השב"כ לשעבר שהחלו לפני כמה שבועות נמשכים גם אחרי החיבור עם אורלי לוי. במקביל אהוד ברק מפעיל לחצים על מרצ לחיבור עם מפלגתו
יערה שפירא ומרדכי גילת
20 ביולי 2019
20:13

עמיר פרץ נמצא במגעים עם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין במטרה לצרפו לעבודה-גשר. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. המגעים החלו לפני כמה שבועות, אבל לדברי מקורבים לפרץ נמשכים גם עכשיו, להבדיל מרוב המגעים שניהל לפני החיבור עם אורלי לוי.


מאז פרישתו מהשב"כ ב-2011 דיסקין התבטא מספר פעמים, בעיקר נגד הימין הפוליטי, ומתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם על אהוד ברק. בעבר הוא אמר שהוא שוקל כניסה לפוליטיקה. 

בתוך כך, הביעו כמה מחברי מפלגת העבודה כעס על כך שמודרו מהמגעים ובעיקר מההחלטה על האיחוד עם יו"ר מפלגת גשר אורלי לוי-אבקסיס, הביעו כמה חברי מפלגה כעס על שמודרו מהמגעים. בנוסף, חברי המפלגה סיפרו שקיבלו פנייה מאהוד ברק לערוק לשורות מפלגתו ישראל דמוקרטית.

ההסכם בין פרץ ללוי-אבקסיס הוא שגשר תקבל שלושה שיריונים ברשימה המאוחדת. לוי-אבקסיס לא תצטרף למפלגת העבודה אלא תחבור יחד עם מפלגת גשר, לאחר שפרץ הבטיח שמפלגת העבודה לא תתאחד עם מפלגות נוספות.

במקביל, אהוד ברק מפעיל לחצים כבדים על הנהגת מרצ באמצעות אנשים בעלי השפעה במטרה שניצן הורוביץ וחבריו יקימו עימו בלוק טכני בבחירות. ברק משוחח אישית עם אותם הגורמים במרצ. במפלגה נכון לעכשיו הנטייה היא לדחות את אהוד ברק ולא לחבור אליו מכמה סיבות: הוא לא מסוגל להביא קולות לרשימה המשותפת, הקשר שלו לפרשת ג'פרי אפשטין וההערכה שהחיבור בין עמיר פרץ לאורלי לוי תבריח בין מנדט לשניים למפלגתם. גורמים המקורבים לברק אומרים כי נכון לעכשיו הוא נחוש ללכת עד הסוף גם אם הסקרים אינם מחמיאים לו.