דני אבדיה בפרץ התלהבות
צילום: fiba u20

נבחרת העתודה בגמר אליפות אירופה בכדורסל

ישראל ניצחה 70-81 את צרפת ותפגוש מחר את ספרד בקרב על התואר
ליאן וילדאו
20 ביולי 2019
23:14

נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל העפילה הערב (שבת) לגמר אליפות אירופה, מחר בתל אביב. ישראל ניצחה 70-81 את צרפת ותפגוש את ספרד, שניצחה את גרמניה מוקדם יותר הערב, בקרב על התואר. זהו הגמר השלישי ברציפות של הנבחרת באליפות אירופה.

המשחק נפתח עם אגרסיביות של הצרפתים, שניצלו בלגן ישראלי כדי לרוץ ליתרון 0-11. אך הנערים הישראלים נכנסו למשחק בזכות שתי נקודות מקו העונשין של הכוכב הישראלי דני אבדיה, שקלע 13 נקודות במחצית הראשונה, וכעבור חמש דקות של משחק, התוצאה הייתה 7-13 לצרפתים. לקראת סוף הרבע ישראל עלתה ליתרון ראשון בזכות שבע נקודות רצופות של עידן אלבר, שסיים את המחצית עם 11 נקודות והרבע נחתם בתוצאה של 15-20 לישראל. ברבע השני הצרפתים שוב פתחו באגרסיביות ועם שש נקודות רצופות עלו ליתרון נקודה. בהמשך, הרבע התאפיין במשחק מפוזר של שני הצדדים ובמחצית התוצאה הייתה שיוויון 35.


הרבע השלישי התחיל עם קליעות משני הצדדים, אך לאורך הדקות האגרסיביות של שתי הנבחרות הורגשה יותר וההתמודדות הפכה למשחק חפירות שהעניק ל-3,000 הצופים שמילאו את האולם הרגשה של קרב אמיתי. תוצאת הרבע הצמוד נחתמה עם שלשה של עידן אלבר, שהעניק לבחורים בכחול לבן יתרון קטן של 4 נקודות, 50-54 לישראל.

ברבע האחרון רואל הצרפתי פתח עם שלשה מהירה, אך ישראל עם לחץ על כל המגרש הצליחה לשמור חזק את היריבה ועל היתרון הקטן שלה. אבדיה ירד לנוח והסיכוי לריבאונד ישראלי ירד לאפס, מה שגרם לאריאל בית הלחמי להחזיר את הכוכב שלו מהר מאוד לפרקט. אבדיה החזיר מיד את היתרון לצד הישראלי עם שתי נקודות ורז אדם הוסיף עוד שתי נקודות מהקו. כעבור חמש דקות הישראלים הובילו 57-64. ישראל המשיכה עם השמירה הלוחצת ולאחר חטיפת כדור של אלבר הוא גם סיים בצד השני עם עוד שתי נקודות ויתרון שיא של 9 נקודות, מה שגרם למאמן הצרפתי לקחת פסק זמן. בשלוש דקות שנותרו הישראלים שיחקו מחושב יותר מהצרפתים ושמרו על יתרונם עד לסיום.


קלעו לישראל: דני אבדיה 26 נקודות ו-11 ריבאונדים, עידן אלבר 20 נקודות, ים מדר 13 נקודות ורז אדם 12 נקודות.