הרב אליקים לבנון
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרב אליקים לבנון: "לא ראיתי בהמה שמנסה להתחבר זכר עם זכר"

בריאיון לכאן רשת ב אמר לבנון שניתן להמיר נטיותיו של אדם והוסיף: "אנחנו צריכים ללמוד מהבהמות והחיות". הוא קרא לאיחודים בימין ובשמאל. לדבריו: "יש בשמאל אנשים קיצוניים יותר מבן גביר"
בחצי היום
22 ביולי 2019
13:42

הרב אליקים לבנון התייחס היום (שני) לסוגיית טיפולי ההמרה ואמר בכאן רשת ב כי אפשר להמיר נטייה של אדם "בעבודה רבה וברצון טוב". בריאיון לתוכנית בחצי היום הסביר לאסתי פרז: "אני אומר שאנחנו צריכים ללמוד מהחיות ומהבהמות, לא ראיתי שום בהמה שמנסה להתחבר - זכר מול זכר ונקבה מול נקבה. לא מוכרים לי גברים שמסוגלים להרות ולא מוכרות לי נשים שמסוגלות להפרות את עצמן".

האזינו לריאיון עם הרב אליקים לבנון

"היו בחורים שפנו אליי עם בעיה כזאת, והיום הם נשואים כדת וכדין לאישה טובה עם ילדים טובים. אני יכול לפרט אחוזים, 50% זה לגמרי הצלחה גמורה, 25% הצלחה חלקית ויש עוד 25% בעייתיים שלהם צריך למצוא פתרונות נוספים", הוסיף לבנון. "יש פתרונות טובים ושמחים, שמביאים אותם לשמחה ולאושר. גם שיחות, גם דמיונות שצריך לסלק אותם, לטפל בהם".

הוא התייחס לרב רפי פרץ ולדבריו בנושא ואמר: "עם ישראל חייב לרב רפי פרץ הרבה מאוד. הרבה הצלות והרבה דברים שהוא עשה בהיותו איש צבא, וגם בהיותו ברבנות הצבאית כרב ראשי. לא כל אחד נולד פוליטיקאי, צריך ללמוד את זה, זה מקצוע, ומי שטירון בפוליטיקה לפעמים נופל, זה לא פוסל אותו מלהמשיך וללמוד ולעשות חיל".

בנוגע לחיבורים לקראת הבחירות אמר לבנון: "אני רוצה לברך את כל האיחודים בימין ובשמאל. אני חושב שהעם הזה צריך ללמוד לנהל דו שיח בין חלקים אמיתיים. אין סיבה לריב על עקרונות שכולם בעצם אמונים עליהם. בוודאי שאני חושב שתהיה ברכה גדולה בהצטרפות של איילת שקד, גם של נפתלי בנט, תהיה ברכה גדולה".

"אני רואה משולש שמנהיג את הציונות הדתית – לאומית, המשולש הוא הרב רפי פרץ, השר בצלאל סמוטריץ' ואיילת שקד. שכולם יש להם כוחות מצוינים", הוסיף לבנון. "מי בראש? אני חושב שהם צריכים להתכנס שלושתם, וכל אחד יביא איתו אולי עוזר או יועץ שיהיה בדיון, ויסכמו ביניהם מי בראש ואיך מחלקים. זה דבר פעוט וחסר חשיבות".

לבנון ענה בחיוב לשאלה אם שקד ובנט יכולים לשבת עם איתמר בן גביר באותה סיעה, והוסיף: "אני רוצה לומר שיש בשמאל אנשים פי כמה יותר קיצוניים מכהנא בימין, והם יושבים יפה בכנסת ורוצים גם לשבת בממשלה. איתמר בן גביר הוא לא הקיצוני ביותר. מספיק להזכיר את עופר כסיף למשל כדוגמה לעניין, אבל לא חסרים בשמאל דעות קיצוניות והם לא מנודים ולא מוקצים מחמת מיאוס בגלל דעותיהם הקיצוניות".