פעיל הרשת הסעודי מוחמד סעוד מותקף בעיר העתיקה
צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

כיסאות, יריקות וקללות: כך קיבלו בהר הבית את פעיל הרשת הסעודי

מוחמד סעוד הגיע לישראל במסגרת ביקור משלחת של אנשי תקשורת ממדינות ערב, שאותה הזמין משרד החוץ. בסרטונים שפורסמו ברשתות החברתיות נראים התושבים בעיר העתיקה מנסים לתקוף אותו
משה ברקוביץ'
22 ביולי 2019
19:47

ברשתות החברתיות פורסמו היום (שני) סרטונים המתעדים ניסיונות לתקוף את מוחמד סעוד, פעיל הרשת הסעודי שמבקר בימים אלה בישראל, בעת שעלה להר הבית ובעיר העתיקה בירושלים. בסרטונים שפורסמו נשמעות קריאות נגד סעוד, ובאחד מהסרטונים נראים תושבים יורקים לעברו וזורקים עליו כיסאות.


פעיל הרשת הסעודי הוא חלק ממשלחת אנשי תקשורת ממדינות ערב שהגיעה לישראל. מדובר במשלחת שהוזמנה על ידי משרד החוץ הישראלי, שאתמול אישר את דבר הגעתה לאחר הפרסום על כך בכאן חדשות.

המשלחת אמורה לבקר בירושלים ובתל אביב, וכבר ביקרה באתרים כמו יד ושם והכנסת. ארבעה סעודים הוזמנו להשתתף בביקור. שניים מהם סירבו כי חששו להגיע. שניים אחרים דווקא הסכימו, קיבלו ויזה מישראל וניסו לקבל את הסכמת משרד החוץ הסעודי, אך שם הופתעו מהבקשה והשיבו כי לסעודיה אין יחסים עם ישראל ולכן הם לא יכולים לאשר בקשה שכזו. השניים הגישו פנייה לבית המלוכה הסעודי בניסיון לקבל אישור לביקור, אבל הם לא קיבלו תשובה.


‏ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ ישראל כץ צפויים מחר להיפגש עם הבלוגרים ממדינות ערב המבקרים בישראל, ובהם גם הבלוגר הסעודי. במשרד החוץ גינו את תקיפת פעיל הרשת הסעודי בהר הבית. בהודעה של דובר משרד החוץ נכתב כי הם מגנים את ההתנהגות הברברית והלא מוסרית מצד חלק מהפלסטינים בקרבת מסגד אל-אקצא במתחם הר הבית. עוד נכתב כי הוא הגיע לירושלים כדי שתהפוך לגשר לשלום והבנה בין העמים. אותם אנשים שתקפו אותו, נכתב, מנצלים באופן מכוער את המקומות הקדושים ככלי פוליטי: "אנחנו מחבקים את הצעיר שהיה ויישאר אורח כבוד בישראל".

גם מלכת היופי של עיראק לשעבר, סארה עידאן, גינתה את תקיפת הבלוגר הסעודי בהר הבית. עידאן תהתה בציוץ בחשבון הטוויטר שלה "האם זה המוסר של המוסלמים? אפילו הילדים שלהם לא מכבדים מוסלמי ממדינה שנחשבת לאחות והם יורקים עליו? לא הוא החיה, אלא מי שהתייחס אליו כך".