אהוד ברק וניצן הורוביץ
צילום: פלאש 90

ברק מוכן לוותר על המקום הראשון לטובת חיבור עם מרצ

לאור התוצאות בסקרים, ברק מרכך את דרישותיו מול מרצ גם בנוגע למקומות ברשימה משותפת אפשרית, ומנסה להביא אתו חברים ממפלגת העבודה, שלא מרוצים מהחיבור עם לוי-אבקסיס
יערה שפירא
22 ביולי 2019
22:19

יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק ממשיך במגעים לחיבור בין מפלגתו למרצ, ובשלב זה כבר לא מתעקש על מקום ראשון ברשימה מאוחדת אפשרית, זאת לאור הסקרים הלא מחמיאים. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. במסגרת המגעים, ברק גם הוריד את דרישותיו בנוגע למקומות ברשימה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


לחיבור עם מרצ ברק מנסה להביא יחד אתו חברים ממפלגת העבודה, שכועסים על האיחוד עם גשר ואורלי לוי-אבקסיס. כרגע מדובר בחברת הכנסת מהעבודה סתיו שפיר, שרוצה בחיבור בין מרצ לברק, וכנראה גם מנסה להצטרף בעצמה.

מנגד, רבים בצמרת מרצ מתנגדים מאוד לאיחוד עם אהוד ברק, בעיקר על רקע פעולותיו בעבר. בקמפיין המפלגה הזמינו סקר שיבחן את ההישגים האלקטורליים הצפויים מאפשרויות שונות של ריצה משותפת עם ברק, ולפי התוצאות תתקבל החלטה.


בסקר כאן חדשות שפורסם אמש, מפלגת ישראל דמוקרטית של ברק כלל לא עוברת אחוז החסימה. לצד זאת, גם מרצ מקבלת, לפי הסקר, רק חמישה מנדטים. מהסקר עולה כי חיבור בין ברק למרצ מעניק לרשימה המאוחדת הזו תשעה מנדטים.