דני דנון
צילום: אי-פי

דנון: "אחשוף באו"ם מידע חדש על פעילות איראן בלבנון"

שגריר ישראל באו"ם דיבר בכאן רשת ב על ההכנות לקראת הדיון במועצת הביטחון. לדבריו המידע עוסק בשימוש של איראן במתקנים אזרחיים במדינה. גוטרש הבהיר: מחויבים להשיג מידע על השבויים הישראלים בעזה
עמיחי שטיין
23 ביולי 2019
08:50

שגריר ישראל באו"ם דני דנון צפוי לחשוף היום (שלישי) מידע חדש על איראן בדיון בנושא במוצעת הביטחון של האו"ם. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר דנון: "מתכוון לחשוף מידע חדש על הפעילות האיראנית בלבנון והשימוש שלהם במתקנים אזרחיים".

בנוגע לשבויים והנעדרים אמר דנון: "אנחנו רגילים שמשתמשים בהחלטות נגדנו, הפעם אנחנו עושים בדיוק ההיפך, אומרים יש פה החלטה מחייבת. לכן זה כבר לא עניין של רצון טוב או בקשה של ישראל, חובתו של מזכ"ל האו"ם ושל הנציג שלו להעלות את הנושא על סדר היום בכל מקום, בכל ישיבה, ולתת דיווח". 

בתוך כך, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש העביר מכתב לדנון בו כתב שהוא מחוייב להחלטת מועצת הביטחון מלפני חודש וחצי לפעול לשחרור שבויים ונעדרים, בין היתר לישראלים שנמצאים ברצועת עזה, ולעדכן בדבר המאמצים שנעשים מטעם האו"ם. בנוסף לכך פנתה השגרירות לשליח האו"ם מלדנוב כדי שיפתח את סקירתו היום בהתייחסותו לשבויים והנעדרים הישראליים.