בני הזוג גולדין באירוע המחאה ליד הר הרצל, היום

נתניהו: מחויבים להחזרת הבנים מעזה

רה"מ בטקס לציון 5 שנים לצוק איתן: הוכחנו שאנחנו עומדים במילתנו כשהחזרנו את זכריה באומל. שמחה גולדין: "צריך להחזיר את בנינו לפני שמשקמים את עזה, רה"מ שלח את מתאם השבויים לבצע דוברות"
ורד פלמן ושירה הדס נקר
23 ביולי 2019
17:27
עודכן ב 20:30

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (שלישי) כי ישראל פועלת להשגת רגיעה מול רצועת עזה, אך נערכת לצאת למבצע צבאי רחב היקף, שינחית על חמאס ועל הג'יהאד האסלאמי מכה צבאית, שלא ספגו עד היום. בטקס האזכרה הממלכתי במלאת חמש שנים למבצע צוק איתן בהר הרצל הוסיף נתניהו כי הוא אינו יכול לפרט, אך הנוכחים בטקס יודעים שאלו אינם דברים בעלמא.

נתניהו אמר עוד: "אנו מחויבים להחזיר הביתה את החיילים והאזרחים המוחזקים בידי חמאס ברצועה. הוכחנו שאנחנו עומדים במילתנו כשהחזרנו את זכריה באומל. הנשיא ראובן ריבלין אמר בטקס כי חמש שנים אחרי הפסקת האש, חמאס ממשיך לפעול כדי לפגוע בריבונות הישראלית, להפריח בלונים, להצית ולהשחית. "אנחנו נחושים לשמור על ביטחוננו ובמיוחד על שלומם של תושבי עוטף עזה שמגדלים את ילדיהם תחת אזעקות וירי. כל תגובה תהיה נחרצת, לא ננוח עד שעשן יפסיק להיתמר משדות הנגב והאזעקות ייתמו".

שמחה גולדין, אביו של קצין צה"ל סגן הדר גולדין, שגופתו מוחזקת ברצועת עזה, אמר אחר הצהריים כי "צריך להחזיר את בנינו לפני שמשקמים את עזה וכל דבר אחר". גולדין נשא דברים באירוע מחאה מול טקס הזיכרון הרשמי לחללי מבצע צוק איתן בהר הרצל שבירושלים. הוא התייחס לריאיון של מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום בכאן רשת ב, ואמר: "ראש הממשלה שולח את מתאם השבויים לבצע דוברות. מתאם השבויים והנעדרים הפך את עצמו למתאם התקשורת של ראש הממשלה״.

אמו של הדר גולדין, לאה, אמרה באירוע: "צוק איתן לא נגמר. העובדה שהדר ואורון עדיין שם היא הניצחון של החמאס". בתחילת אירוע המחאה פגש יו"ר כחול לבן, בני גנץ, את הוריו של גולדין והביע עמם הזדהות בצורך להחזיר את גופתו לישראל. "החזרת החטופים תהיה נושא משמעותי בבחירות הקרובות", אמר. שמחה גולדין הגיב לו: אתם יכולים לדבר בצורה יותר נחרצת? אני לא רוצה שתיקח את זה לכיוון הפוליטי, אני רוצה שתיקח את זה לנושא ביטחוני-מדיני".

בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" אמר מתאם השבויים והנעדרים כי "חמאס חי בלה לה לנד. סינוואר חושב שיהיו תשלומים דומים לעסקת שליט או פרומיל ממה שהיה". הוא הוסיף שהתקבל קצה חוט בנוגע למצבם של אברה מנגיסטו והישאם א-סייד.

הוא התייחס לפגישה הסוערות בשבוע שעבר של ראש הממשלה עם משפחות גולדין, שאול, מנגיסטו וא-סייד וטען שזו לא הייתה טעות לערוך אותה. לדבריו, "אנשים לא מבינים כמה ראש הממשלה מעורב בסוגייה הזאת. הכוונה הייתה טובה מאוד. היה פה רעיון שהובל על ידי ארצות הברית לקיים דיון במועצת הביטחון שבו יעלה הנושא ויצאו גינויים נגד חמאס, כדי להעביר מסר למדינות העולם. אני יכול להצטער על העניין הזה, הכוונה הייתה טובה".

האזינו לריאיון עם ירון בלום בכאן רשת ב