עמיר פרץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ח"כים בעבודה מאיימים: אם פרץ ישריין מקומות בעשירייה - נעבור למרצ או ברק

יו"ר העבודה קבע את הדיון בנושא ליום האחרון שלפני הגשת הרשימות. ובינתיים בגוש הימין - שקד העבירה את ניהול המשא ומתן לאיחוד בימין לשותפה נפתלי בנט. באיחוד מפלגות הימין טוענים כי בנט הוא זה שמנהל את המפלגה בפועל
מרדכי גילת ומיכאל שמש
23 ביולי 2019
21:35

גורמים במפלגת העבודה עדיין כועסים על החיבור שעשה היו"ר עמיר פרץ עם אורלי לוי אבקסיס ומפלגתה גשר, אלא שכעת חברי כנסת במפלגה זועמים על פרץ גם בגלל ניסיונו לשריין מקורבים בעשירייה הראשונה ברשימת המפלגה. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

פרץ מנסה לשריין בעשירייה הראשונה של המפלגה עוד שני מקורבים. חברים במפלגה מאיימים כי אם מהלך זה יצא לפועל, הם יפרשו מהמפלגה ויחברו למרצ או לישראל דמוקרטית של אהוד ברק. פרץ קבע את הדיון בנושא ליום האחרון שלפני הגשת הרשימות - באחד באוגוסט.


היום החלו להיחשף חלקים מההסכם בין עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס, שטרם פורסם. גורמים בכירים במפלגת העבודה טוענים שאחד הסעיפים המרכזיים בהסכם זו התחייבות של יו"ר מפלגת העבודה שמפלגתו תכסה את כל החובות שיצרה מפלגת גשר בבחירות הקודמות.

על פי ההסכם ביניהם, המפלגה המאוחדת תישא בחובות שנוצרו לכלל מרכיביה, שכוללים כמובן גם את מפלגת גשר. מכיוון שמפלגת גשר לא עברה את אחוז החסימה בפעם הקודמת היא לא קיבלה מימון מפלגות משמעותי ועל כן חובותיה גבוהים במיוחד. במפלגת העבודה צפויה תסיסה משמעותית בעקבות פרסום הסעיף בהסכם לאור זה שמצבה הכלכלי של המפלגה עצמה אינו טוב באופן מיוחד.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "הידיעה על כיסוי חובות גשר היא ידיעה שקרית. לא יועבר שקל מהעבודה לגשר ומגשר לעבודה. העבודה תתנהל לפי הכללים הנהוגים והנחיות מבקר המדינה".

שקד העבירה את ניהול המו"מ לאיחוד לבנט

בינתיים בגוש הימין - יו"ר הימין החדש איילת שקד העבירה את ניהול המשא ומתן לאיחוד בימין לשותפה נפתלי בנט. זאת בטענה ש״הוא מנהל מו״מ טוב יותר״. מינוי בנט למנהל המשא ומתן מגיע ברקע הטענות של גורמים באיחוד מפלגות הימין, כי בנט הוא זה שמנהל את המפלגה בפועל. שקד מכחישה את הטענות ואומרת כי היא פועלת בשיתוף פעולה אדוק עם שותפה.