בית משפחת דוובשה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרשת דומא: ביהמ"ש המליץ לפרקליטות לחזור מהאישום בחברות בארגון טרור

למרות שהקטין כבר חתם על הסדר טיעון בנושא, סעיף החברות בארגון טרור נותר שנוי במחלוקת ולגביו ממשיך להתנהל המשפט
כרמל דנגור
24 ביולי 2019
13:29

פרשת רצח משפחת דוואבשה בדומא: בית המשפט המליץ היום (רביעי) לפרקליטות לחזור בה מסעיף האישום בחברות בארגון טרור, נגד הקטין המעורב בפרשה. כפי שפורסם בכאן חדשות בחודש מאי, הקטין כבר חתם על הסדר טיעון, אך סעיף החברות בארגון טרור נותר שנוי במחלוקת ולגביו ממשיך להתנהל המשפט.

ראש הרכב השופטים, השופטת רות לורך, אמרה על הנושא: "להוכיח תבנית מאורגנת ומתמשכת מזה שהוא קצת מתרברב או מדבר, מזה להסיק (חברות בארגון טרור) - זה קצת מרחיק לכת בעינינו". השופטת לורך הוסיפה כי הם מציעים לפרקליטות "לחשוב מחדש אם זה המקרה הנכון להמשיך עד הסוף בעניין חברות בארגון טרור". עוד אמרה: "לגבי הרקע והמניע, הוא כבר הודה שזה אידיאולוגי, אבל מכאן הקפיצה להסיק שיש ארגון ושהוא חלק מהארגון – יש פערים גדולים".

מנגד נציגת הפרקליטות, עו"ד יעל עצמון, אמרה: "ישנן שיחות שבהן הוא מתאר את הפעילות שלהם בארגון. איך הם יוצאים רעולי פנים, ובכמה אנשים מדובר, ושהוא מעין ראש חוליה, ושיש לו חבר'ה צעירים ממנו שהוא לוקח. כלומר, הוא משייך את עצמו לאיזושהי פעילות מאורגנת שמבצעת פעילויות כאלה ואחרות נגד פלסטינים ורכושם".

עורך דינו של הנאשם, עדי קידר, אמר בתגובה לדברי הפרקליטות: "אין בכך לחבר את הנאשם להיות כמי שפועל מטעם הארגון וכן בהתחשב בגילו. אין פה ראיות ולו לכאורה לארגון או תשתית". עוד הוסיף עו"ד קידר: "עצם ההעמדה לדין של הקטין בגין חברות בארגון טרור - מגמתית, ומנסה להעצים את אירועי דומא. הדברים שנאמרו הם מכה נוספת בארון הקבורה של התיק לאחר פסילת ההודאות". במקביל, נמשך משפטו של הנאשם המרכזי בפיגוע, עמירם בן אוליאל.