תעודות כשרות ליבואנים

בכיר ברבנות הראשית יואשם בקבלת שוחד תמורת תעודות כשרות?

הפרקליטות הודיעה לרב יצחק ארזי, שהיה מנהל מחלקת הייבוא ברבנות הראשית, ולעשרה יבואנים של מוצרי מזון, כי נשקלת העמדתם לדין בחשד לעבירות של שוחד והפרת אמונים, בכפוף לשימוע
אמוץ שפירא
24 ביולי 2019
15:36

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה היום (רביעי) לבא כוחו של הרב יצחק ארזי, ששימש כמנהל מחלקת הייבוא ברבנות הראשית, וכן לעשרה יבואנים של מוצרי מזון, כי נשקלת העמדתם לדין בחשד לעבירות של שוחד והפרת אמונים - בכפוף לשימוע שייערך להם, אם ירצו בו.

למחלקה יש את הסמכות העליונה לקביעת הנחיות ליבואני מזון המעוניינים בקבלת תעודת כשרות למוצריהם המיובאים ולחומרי גלם, למעט מוצרי בשר. הרב ארזי, שכיהן בתפקיד מאז 1997, חשוד שלקח לכאורה שוחד ממספר יבואנים, במשך שנים ובאופן שיטתי, בתמורה ליחס מועדף וטיפול מזורז בבקשות לקבלת תעודת הכשרות. מדובר בשוחד כספי, לצד משקאות אלכוהול בהיקפים גדולים ומוצרי צריכה שונים.

בחלק מהמקרים, השוחד ניתן לרב ארזי לאחר שעל פי החשד הציג בפניהם מצגי שווא לפיהם הכספים מיועדים לתרומות למשפחות נזקקות, לתמיכה כלכלית בתלמידי ישיבות או כי הוא עצמו מצוי במצוקה כלכלית. סכומי השוחד שעל פי החשד קיבל הרב ארזי נעו בין מאות לאלפי שקלים בסך הכל.

עו"ד גיל פרידמן המייצג את ארזי אומר כי הוא "מכחיש מכל וכל את החשדות, אנו מאמינים שלאחר השימוע התיק ייסגר ללא כל אשמה".