אמי פלמור, אמיר אוחנה, אביחי מנדלבליט

ביקורת בפרקליטות על הדחת מנכ"לית משרד המשפטים ואישור היועמ"ש

במפגש סגור הביעו פרקליטים בכירים דאגה ממהלכים עתידיים של השר אוחנה. הנוכחים טענו: יש מכנה משותף בין ההדחה לבין הקפאת מכרז לתפקיד בכיר שבו היתה מועמדת ראש הצוות שעוסק בתיקי ראש הממשלה
תמר אלמוג
24 ביולי 2019
21:11

פרסום ראשון: במפגש סגור בפרקליטות המדינה על הדחתה מנכ"לית משרד המשפטים, שהתקיים היום (רביעי), נשמעה ביקורת על מהלך ההדחה וגם תהייה כיצד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לא מנע אותו - מהלך שעליו דווח אמש בכאן חדשות.


פרקליטים בכירים ומוכרים הביעו במהלך המפגש דאגה מההדחה וממהלכים עתידיים. כמה מהנוכחים הזכירו שיש מכנה משותף בין ההדחה לבין הקפאת מכרז לתפקיד בכיר שבו היתה מועמדת ראש הצוות שעוסק בתיקי ראש הממשלה, עו"ד ליאת בן ארי. המנכ"לית שהודחה, אמי פלמור, נכחה במפגש אך נזהרה בדבריה. היא זכתה לתמיכה רבה ואף נאמר לה כי היא יכולה להיות גאה בעצמה על שפוטרה.

שר המשפטים פרסם מוקדם יותר הערב סרטון שבו הוא מצדיק את ההחלטה ואומר כי זאת משילות וכי איש לא הגיב שמהלכים דומים בוצעו שרים אחרים שאינם ממחנה הימין. "לא אירתע מהלחץ של השמאל והתקשורת", אמר אוחנה. "כמעט כל שר שנכנס לתפקידו מחליף את מנכ״ל המשרד שלו. כך היה וכך גם יהיה. כך צריך להיות. ככה זה כשאתה בימין. מה שמותר לשמאל – לך אסור. ככה החלטה בסיסית הופכת מכשיר לניגוח והשתלחות".