הורוביץ, שפיר וברק
צילום: פלאש 90

יאיר גולן: קורא לעבודה להקים מחנה דמוקרטי אחד גדול

בשמאל בירכו על האיחוד בין מרצ וישראל דמוקרטית. ח"כ תמר זנדברג: "תחושה של חיזוק משמעותי לרעיונות השמאל". בעבודה בירכו על המהלך אך תקפו את סתיו שפיר על שעזבה את המפלגה. ח"כ שלח: "טוב שלא הלכו קולות לגוש שרוצה להחליף את השלטון בישראל"
ירון דקל
25 ביולי 2019
10:46

במחנה המרכז-שמאל של המפה הפוליטית בירכו הבוקר (חמישי) על האיחוד שנרקם הלילה בין מרצ וישראל דמוקרטית. המועמד מספר שלוש ברשימת המחנה הדמוקרטי, אלוף במילואים יאיר גולן, אמר בריאיון לירטון דקל בכאן רשת ב כי חבל לו שכל מפלגת העבודה לא הצטרפה למהלך הזה. "אני מתפלל שיהיה חיבור רחב אפילו יותר. זה הדבר הכי טבעי והכי נכון. אני קורא לכל אנשי מפלגת העבודה להקים מחנה דמוקרטי אחד גדול".

יו"ר מרצ לשעבר, חברת הכנסת תמר זנדברג, אמרה בתוכנית כי מכאן השמאל יכול רק לעלות: "קמתי הבוקר לתחושה של חיזוק משמעותי, לא רק מרצ כמותג אלא לרעיונות השמאל, שזה דבר שהיה די חבוט ועזוב במשך הרבה מאוד זמן כתוצאה מעבודה מאומצת של הימין ואני מרגישה שהבוקר חיזקנו את מקומנו כפי שראוי לנו".

במפלגת העבודה בירכו על הצטרפות אהוד ברק לרשימת מרצ. "מהלך זה ימנע אובדן קולות של רשימה שלא עוברת את אחוז החסימה, ואיימה לאבד קולות למחנה המרכז-שמאל. הדבר יאפשר לנו להביא קהלים חדשים", נמסר בהודעת המפלגה.

חברת הכנסת לשעבר ממפלגת העבודה, מרב מיכאלי, תקפה את חברת הכנסת סתיו שפיר על שעזבה את המפלגה ועברה למחנה הדמוקרטי: "מפלגת העבודה היא ביתוחבל לי מאוד שמי שרוממות הדמוקרטיה בגרונן לא יכולות לקבל את דין הבוחר. זה הדבר הכי לא ראוי בדמוקרטיה-להפסיד בהתמודדות ולעזוב וללכת למפלגה אחרת". היא הוסיפה שמקובל להגיד שמפלגת העבודה צריכה לחזור לפריפריה, לחזור לשכונות. והנה יש מישהו שיכול לעשות את זה והביא איתו מישהי שמסוגלת לעשות את החיבור למקום הזה – פתאום זה לא לגטימי ולא מספיק אידאולוגי".

חבר הכנסת עופר שלח מכחול לבן בירך גם הוא בתוכנית על האיחוד ואמר: "טוב שלא הלכו קולות לגוש שרוצה להחליף את השלטון בישראל. צריך לברך שחלק מהסכנה הזאת נעלמת. זה לא ממש משנה שמי שרוצה חילופי שלטון צריך שכחול לבן תהיה גדולה".