הורוביץ, שפיר וברק

שפיר: "הבית בוער", הורוביץ: "נחליף את השלטון"

ראשי מפלגת השמאל המאוחדת התייצבו לראשונה יחד מול המצלמות. יו"ר מרצ: "להיות שמאלני זו גאווה ומחמאה". אהוד ברק: "מקווה שזה צעד לאיחודים נוספים"
כתבי כאן חדשות
25 ביולי 2019
16:57
עודכן ב 20:22

ראשי המחנה הדמוקרטי, איחוד מפלגות השמאל, ניצן הורוביץ, סתיו שפיר ואהוד ברק התייצבו היום (חמישי) לראשונה יחדיו מול המצלמות ונשמעו אופטימיים בנוגע לסיכוי להחלפת השלטון. ראש הרשימה ניצן הורוביץ אמר במסיבת העיתונאים: "אנחנו יוצאים היום לדרך שתוביל בעוד חודש וחצי לחילופי שילטון במדינת ישראל ולשינוי חברתי".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"המחנה הדמוקרטי מבטא משאת נפש של ציבור ענק בארץ הזו. אנחנו ניצבים אל מול השחיתות. כיו"ר מרצ אני שמח שהצלחנו לאחד כוחות. להתחבר למחנה המשותף להקים את המחנה הדמוקרטי ולהקים כוח פוליטי שכמוהו לא קם בשמאל שנים רבות. אנחנו גאים להיות שמאלנים", הוסיף הורוביץ.

ח"כ סתיו שפיר התייחסה לעובדה שעזבה את מפלגת העבודה ואמרה: "נבחרתי במקום השני בבחירות להנהגה. הייתי יכולה לנוח ולחכות לבחירות. אבל הבית בוער, המדינה בוערת, וכשהבית בוער יוצאים לכבות את השריפה ואז לבנות אותו מחדש. חלמתי על הרגע הזה שנים רבות. הימין התעצם והמחנה שלנו לא הגיב. הסגרתנו. המנהיגים שלנו קיפלו זה אחר זה את הדגלים האידיאולוגיים שלנו - בפחד. זה נגמר היום".


הצלע השלישית באיחוד אהוד ברק הוסיף: "אנחנו גאים ונרגשים לייסד את המחנה הדמוקרטי. כוח חדש ומאוחד שיוביל שינוי. צעד ראשון בהחזרת ישראל למסלול והבטחת עתידה של ישראל כמדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית. זהו גם צעד ראשון, אני מקווה, בדרך לאיחודים נוספים. ראיתי מקרוב את האתגרים שבאיחוד מול ניסיונות סיכול מכל הכיוונים. אני רוצה להודות לניצן הורוביץ שגילה מנהיגות ואחריות. אני רוצה להודות לסתיו שפיר שללא תרומתה זה לא היה קורה".

בתוך כך, חבר הכנסת עיסאווי פריג' התייחס בכאן רשת ב לאפשרות של חיבורים נוספים בשמאל, וקרא למפלגת העבודה להצטרף למחנה הדמוקרטי. בריאיון לתוכנית "כאן הערב" אמר לכן בנימיני כי "אנחנו מקבלים לא מעט איתותים משם". 

בראש רשימת המחנה הדמוקרטי יעמוד ניצן הורוביץ, במקום השני תוצב סתיו שפיר שפרשה מהעבודה ואהוד ברק יהיה במקום ה-10. במקום השלישי יוצב יאיר גולן, אחריו תמר זנדברג, ומפלגתו של ברק תקבל את המקומות ה-7, 9, 10, 14 ו-15.

על פי הסיכום בין ראשי האיחוד, הם יתחייבו שלא לשבת עם בנימין נתניהו בממשלה בשום תרחיש. בנוסף הוסכם כי סתיו שפיר תקבל שני מקומות נוספים ברשימה עבור פורשי העבודה - את המקום השמיני והמקום ה-11.

בהכנת הידיעה השתתפו זאב קם, מיכאל שמש והדס גרינברג