החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין, יולי 2019

החשד לאונס בקפריסין: מעצרם של שבעת החשודים הוארך בהסכמה בשישה ימים

בדיון להארכת מעצרם נחשף כי בדיקת הדנ"א של אחד החשודים שהכחיש מגע מיני עם המתלוננת נמצאה חיובית. בנוסף חשפה המשטרה המקומית כי נמצאו בזירה שלושה ממצאי דנ"א שאינם קשורים לחשודים
חן ביאר
26 ביולי 2019
09:53
עודכן ב 11:32

מעצרם של שבעת החשודים הוארך הבוקר (שישי) בהסכמה בשישה ימים. המשטרה המקומית מעוניינת לחקור ראיות חדשות שנתקבלו בימים האחרונים. בדיון להארכת מעצר החשודים, חשפה המשטרה המקומית כי בזירת האירוע נמצאו שלושה ממצאי דנ"א שאינם קשורים לחשודים. בנוסף, בדיקת הדנ"א של אחד החשודים שהכחיש מגע מיני עם המתלוננת נמצאה חיובית.

עו"ד ניר יסלוביץ, המייצג חלק מהחשודים בהם החשוד המרכזי, אמר לאחר הדיון: "לאחר התעקשות מצידנו, אושרה בהסכמה הארכת מעצר רק של שישה ימים במקום שמונה כפי שבקשה המשטרה. בתומם תשקל האפשרות של העברתם לחלופת מעצר באי".


לפני הדיון אמר עורך הדין יסלוביץ: "אתמול חלה התפתחות משמעותית בדמות שחרור של חמישה חשודים. אם היא אמרה של 12 נערים אנסו אותה, יש לנו עובדה ש-12 נערים לא אנסו אותה. מדובר על מתלוננת שהגירסה שלה עמוסה בשקרים ובכזבים. אנחנו נחשוף באופן סדרתי שקר אחרי שקר. המטרה שלי להחזיר את כל הנערים הביתה".

דודו של אחד החשודים אמר לפני הדיון בהארכת מעצרם כי "אנחנו יודעים שהילד לא קשור למעשה. הוא לא היה במלון בזמן שכביכול קרה משהו. יש צילומים שלו שהוא היה במועדון. אין לי מושג למה הוא  לא השתחרר אתמול". 

אחד החשודים ששוחרר, אבי (שם בדוי), אמר אתמול לכאן חדשות עם צאתו מהמעצר ולפני שובו ארצה: "הסלפי עם החברה שלי הציל אותי". השניים הצטלמו יחד בזמן בו התקיים על פי החשד האונס הקבוצתי, מה שחיזק את גרסתו כי לא היה קשור לאירוע. הוא הוסיף כי הוא שמח שהאמת יצאה לאור: "הנה הצדק, אני לא אשם. אני לא יודע מה עם שאר החשודים ומה הם עשו".

הלילה שבו לישראל שלושה מהנערים שהיו חשודים במעורבות באונס הקבוצתי בקפריסין. בהמשך היום צפויים לשוב ארצה שני חשודים נוספים. חמשת החשודים שוחררו ממעצר לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים מהחקירה. אביו של אחד מהחשודים אמר לכאן חדשות: "האמת תמיד מנצחת, אמרנו זאת כל הזמן. מתפללים שיתר הנערים יחזרו הביתה במהרה".