סקר כאן חדשות

סקר: נתניהו עוקף את גנץ בתמיכה לראשות הממשלה

מה יקרה אם ראש הממשלה שוב לא יצליח להרכיב קואליציה? לפי סקר כאן חדשות, כמעט חצי מהציבור היה מעדיף ממשלה בראשות מפלגה שאינה הליכוד. עם זאת, 61% ממצביעי הליכוד היו מעדיפים לראות בכיר ליכוד אחר בראשות הממשלה
השבוע
26 ביולי 2019
20:19

נתניהו ממשיך להוביל באחוזי התמיכה לראשות הממשלה: לפי סקר כאן חדשות שמפורסם הערב (שישי), ראש הממשלה בנימין נתניהו מוביל עם 45% אחוזי התאמה, לעומת 35% ליו"ר כחול לבן. עם זאת, 38% מתומכי ישראל ביתנו, שיושב הראש שלה, אביגדור ליברמן, מיצב עצמו כלשון מאזניים בבחירות, לא רוצים אף אחד משניהם בתפקיד. 37% מהם תומכים בנתניהו לתפקיד, לעומת 25% שתומכים בגנץ.

בנוסף, כמעט חצי מהציבור היה מעדיף ממשלה בראשות מפלגה שאיננה הליכוד אם שוב נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה. 28% אחוזים היו מעדיפים ממשלה בראשות בכיר אחר בליכוד, לא נתניהו, ורק 8% סבורים שיש ללכת לבחירות נוספות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מנגד, אחרי הבחירות הנוספות שהובלו על ידי נתניהו, נראה כי מצביעיו לא ישמחו ללכת אחריו למערכת בחירות נוספת. רובם המוחלט, 61%, היו מעדיפים לראות בכיר ליכוד אחר בראשות הממשלה. 13% יעדיפו בחירות נוספות, וכצפוי רק 8% יתמכו בהקמת ממשלה בראשות מפלגה שאינה הליכוד.

לעומתם, 51% מתומכי ישראל ביתנו מעדיפים שהמנדט יעבור למפלגה אחרת. 22% אחוזים מעדיפים שבכיר אחר בליכוד ירכיב ממשלה, ורק 5% אחוז סבורים שכדאי ללכת לבחירות נוספות, אם לא ניתן יהיה להרכיב ממשלה בראשות נתניהו.