פרקליטת מיסוי וכלכלה עו"ד ליאת בן ארי

בנציבות בוחנים: מכרזים לתפקידים בכירים בפרקליטות יוקפאו

ההחלטה שלא לאפשר את קיומם עד למינוי פרקליט המדינה הבא - כלומר בעוד כמה חודשים - עשויה לגרום לעיכוב במציאת מחליף לפרקליטת מיסוי וכלכלה וראש הצוות בתיקי רה"מ, עו"ד ליאת בן ארי, אם תתמנה לתפקיד משנה לפרקליט המדינה. ברקע, היועמ"ש צפוי להגן על ההחלטה לפטר את אמי פלמור בבג"ץ
תמר אלמוג
26 ביולי 2019
22:35

נציב שירות המדינה בוחן שלא לאפשר קיום מכרזים לתפקידים בכירים בפרקליטות עד מינוי פרקליט המדינה הבא, כלומר במשך כמה חודשים - כך פורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. ההחלטה עשויה לגרום לעיכוב במציאת מחליף לפרקליטת מיסוי וכלכלה וראש הצוות בתיקי ראש הממשלה, עורכת הדין ליאת בן ארי, אם תתמנה לתפקיד משנה לפרקליט המדינה. פרקליטות מיסוי וכלכלה עוסקת בתיקי אישי ציבור רבים בהם תיקי ראש הממשלה, תיקי השרים אריה דרעי וחיים כץ והתיק המתנהל נגד ח"כ דוד ביטן.

ברקע, הדחתה של מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, לא צפויה להתבטל, והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להגן על מהלך בבג"ץ. עם זאת, לא ברור אם יאושר מינויו של המנכ"ל שמבקש שר המשפטים אמיר אוחנה למנות. זאת משום שמדובר בממשלת מעבר והמועמד לא מגיע מתוך המערכת, ולכן נציבות שירות המדינה נדרשת למצוא סיבות חריגות לאפשר זאת.

אתמול הוסרה הקפאת המכרז לתפקיד שעליו מתמודדת עורכת הדין ליאת בן ארי, ראש הצוות בתיקי ראש הממשלה. המכרז הוקפא לפני כחודש. עם זאת, נציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, מתח ביקורת על משרד המשפטים על עיתוי פרסום המכרז. "אני מוחה על עצם העלאת הנושא במכתבך. העלאה שיצרה הקשר פוליטי פסול שלא קיים, וטוב היה לו נושא זה לא היה בא לעולם".