חפש
Languages
כמה מהחשודים בקפריסין, בשבוע שעבר
צילום: אי-פי

החשד לאונס בקפריסין: כל החשודים ישוחררו היום, המתלוננת נעצרה

עורך דינם של כמה חשודים: המתלוננת שיקרה, כנראה שהגרסה שלה לא עמדה. אמו של אחד הנערים לכאן חדשות: "האמת יצאה לאור סוף סוף"
חן ביאר, שליח כאן חדשות לקפריסין
28 ביולי 2019
09:43
עודכן ב 10:03

התפתחות דרמטית בחקירת החשד לאונס קבוצתי בקפריסין: כל שבעת החשודים הישראלים צפויים להשתחרר היום (ראשון) ממעצר, המשטרה המקומית עצרה את המתלוננת הבריטית. משטרת קפריסין מסרה לכאן חדשות כי כל החשודים ישוחררו עוד היום. "הצעירה נעצרה בשל מסירת עדות שקר. היא מסרה גירסה חדשה", אמרו במשטרה.


עורך הדין יניב הברי, שמייצג כמה חשודים, אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "החוקר כרגע דיבר איתי, הוא סיפר לי שהוא משחרר את כל העצורים". על המתלוננת אמר עורך הדין: "כנראה היא שינתה את גרסתה ועל פי זה האמת יצאה לאור, וכל השבעה שנשארו הם חפים מפשע. היא שיקרה, היא אמרה ש-12 חבר'ה אנסו אותה, זה מה שהיא טענה. כבר כמעט שבועיים שזה מה שהיא טוענת ואחרי שכל ה-12 העצורים נתנו את גרסתם, אז כנראה הגרסה שלה לא עמדה. מה שאני יודע זה שהכול היה בהסכמתה".

האזינו לריאיון עם עורך הדין בכאן רשת ב

עורך הדין ניר יסלוביץ, המייצג אף הוא כמה מן החשודים, מסר: "כפי שטענתי לאורך כל ההליך לא היה בקפריסין אונס. הצעירים שיצאו לחופשה שהפכה לסיוט ייצאו לביתם עוד היום, כולם יחזרו לביתם ולמשפחותיהם". הוא הוסיף כי "משטרת קפריסין ביצעה חקירה מקצועית ויסודית".

אביו של אחד הנערים הגיב בשיחה עם כאן חדשות: "בדיוק מה שאמרתי לכם מההתחלה, כל השבעה משתחררים. בתקשורת ישר הרגו אותם. איזו מדינה יש לנו, שופטים אנשים עוד לפני שנותנים להם את הצ'אנס לדבר. איך אני מרגיש?  ברור שאני שמח, בא לי לצעוק, לקפוץ מרוב שמחה. ידעתי שזה יהיה ככה רק הזמן הזה, השבועיים שהם היו שמה, מסכנים, עצובים בארץ זרה – לא מסכנים?". אמו של אחד הנערים אמרה: "ברוך השם האמת יצאה לאור סוף סוף".

החשודים סיפרו לחוקרים כי שניים קיימו עם המתלוננת יחסי מין באותו לילה, אך נמצא גם דנ"א של חשוד שלישי שהכחיש תחילה את הדברים אך בהמשך חזר בו. החשודים טענו גם שאותו לילה היה המשכו של ערבים נוספים שבהם קיימו יחסי מין עם הצעירה – ועל כך לא הייתה מחלוקת. ההבדל בגרסאות ביניהם למתלוננת היה בנוגע לאם בוצע אונס או לא.