אופיר חסדאי שנרצח ברמלה עם משפחתו
צילום: באדיבות המשפחה

אלמנת הנרצח מרמלה לכאן חדשות: "אני לא יודעת איך אחיה בלעדיו"

דקלה חסדאי סיפרה: "אופיר שאל את הזוג בחניון למה הם חונים בחניה כפולה, והאישה התחילה להרביץ לו עם התיק". ביום עקוב מדם, נרצחה גם אישה בת 83 באום אל פחם ופועל בן 19 בקריית שמונה
רועי ינובסקי ורובי המרשלג
28 ביולי 2019
21:44

היה זה יום (ראשון) עקוב מדם, עם שלושה מקרי רצח מזעזעים: ברמלה - שם נורה למוות גבר בן 40, באום אל פחם - שם אישה בת 83 נרצחה על פי החשד על ידי בנה, ובמפעל בקריית שמונה - שם פועל בן 19 נדקר על ידי פועל אחר. בנוסף, גבר כבן 25 נפצע קשה באירוע ירי בראשון לציון.


ברמלה נרצח ביריות אקדח אופיר חסדאי בן ה-40, לפי החשד, בגלל ויכוח עם גבר בן 74 על חניה בחניון קניון עזריאלי בעיר. מותו של חסדאי נקבע בבית החולים אסף הרופא. רעיית הנרצח דקלה חסדאי, שהייתה עם אופיר ושתיים מבנותיהם ברכב בעת הרצח, סיפרה בריאיון לכאן חדשות על האירוע הקשה: "ראינו חניה ריקה ואופיר רצה לחנות, הזוג הזה חנה לפנינו על שתי חניות. הוא יצא מהאוטו ושאל אותם למה הם עושים את זה. האישה נתנה לו מכות עם התיק ואופיר הדף אותה, ואז בעלה יצא וירה בו.

"הוא ירה בו בהתחלה ברגל, ואופיר אמר לו 'מה אתה נורמלי', ואז הוא ירה בו בלב. אופיר נפל על הבטן, וכבר לא ענה לי. הוא היה בן אדם מדהים ואבא מסור, אני לא יודעת איך אני אחיה בלעדיו. הבנות נורא קשורות אליו - שתיים מהן עם צרכים מיוחדים ואחת מהן מונשמת. אני לא יודעת איך אני אעשה את זה בלעדיו".

מחקירת האירוע עולה כי החשוד בן ה-74 ירה שני כדורים בחזהו של חסדאי. המשטרה עצרה את היורה, והוא נלקח לחקירה.

באום אל פחם נמצאה גופתה של זינב מחמיד בת ה-83 בדירה בעיר. צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותה. המשטרה עצרה את בנה של מחמיד בן ה-47 בחשד שביצע את הרצח, לאחר שנמלט מזירת האירוע.

בני משפחה ושכנים סיפרו שהבן החשוד ברצח מעורער בנפשו ואושפז בעבר בבית חולים פסיכיאטרי. בעת מעצר החשוד התפתח עימות בין בני המשפחה לשוטרים. מחר יובא החשוד לדיון בהארכת מעצרו.


במפעל "עוף הגליל" בקריית שמונה מצא את מותו פועל בן 19 מכפר בגליל לאחר שנדקר, לפי החשד, על ידי פועל אחר בעקבות קטטה. החשוד ברצח, בן 21 - גם הוא מכפר בגליל, נתפס בתום מרדף רגלי. מהמשטרה נמסר כי הוא יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בנצרת.