חגיגות הצעירים שנחשדו באונס בנתב"ג

״לא מצטער״: שוחררו מקפריסין - וחגגו בנתב״ג

נגד המתלוננת הבריטית יוגש כתב אישום בקפריסין בגין תלונת שווא. עורכי דינם של הצעירים מתכוונים גם לתבוע את המתלוננת על סך 60 אלף אירו
כתבי כאן חדשות
28 ביולי 2019
22:49

שבעת הצעירים הישראלים שנחשדו באונס ונותרו במעצר בקפריסין בימים האחרונים, הגיעו הערב (ראשון) לישראל לאחר ששוחררו, והם ובני משפחותיהם לא הסתירו את השמחה כשנחתו בנמל התעופה בן גוריון. לקול שירת "עם ישראל חי", הצעירים רקדו בנמל התעופה יחד עם בני המשפחה וחלק מחבריהם ששוחררו ממעצר כבר בשבוע שעבר.אחד מהצעירים אמר: "זה אושר גדול, ידעתי שאני זכאי ואני יוצא". בתשובה לשאלת כאן חדשות אם הוא מצטער על צילום יחסי המין עם המתלוננת הבריטית, ענה: "אני לא מצטער על כלום".

יונה גולוב, אחד מהצעירים ששוחררו ממעצר כבר ביום חמישי, הגיע לנתב"ג כדי לקבל את פני החברים, וגם התייחס לנושא צילום יחסי המין עם הצעירה הבריטית: "לא ראוי לצלם, אבל זו אחת ההוכחות שזה לא היה אונס, אלא היה בהסכמה. אני לא צילמתי אף אחת אף פעם. זה לא בסדר, אבל בסוף זה עזר להם. הלקח שלי זה - לא ללכת עם כל בחורה, ותמיד לשאול אם זה בסדר שיהיו עוד חברים או אנשים שהיא לא מכירה.


"הצדק יצא לאור. אמרתי לעצמי היום - סופסוף נגמר הסיוט הזה. היום שמחתי כששמעתי שהם משתחררים". גולוב ציין כי בכוונת הצעירים להגיש תביעה נגד המתלוננת: "על עוגמת הנפש והוצאת דיבה. אני הולך ברחוב צועקים לי 'אנס'".

מחר יוגש בקפריסין כתב אישום נגד הצעירה הבריטית, בגין תלונת שווא שהגישה נגד 12 הישראלים. אמש היא נקראה לתחנת המשטרה באייה נאפה כדי להשלים את עדותה מתחילת החקירה. בעדות הראו לה החוקרים סרטונים מהטלפונים הסלולריים של החשודים באונס, שאינם מתיישבים עם פרטים שמסרה בתלונתה. משלא הצליחה הצעירה לספק תשובות, הודתה המתלוננת שבדתה את טענת האונס.


שתי חברותיה של הצעירה הבריטית, שעודדו אותה להגיש תלונה, גם נחקרו באזהרה. עורכי הדין של הצעירים הישראלים הודיעו כי הם מתכוונים להגיש נגד המתלוננת תביעה על סך 60 אלף אירו.

השתתפו בהכנת הידיעה: דניאל אלעזר, ורד פלמן וחן ביאר