ראשי הימין המאוחד

הושג איחוד בימין: בנט ושקד התחייבו להמליץ על נתניהו

הימין החדש יקבל ארבעה מתשעת המקומות הראשונים ברשימה המאוחדת. הרשימה תיקרא הימין המאוחד
מיכאל שמש ויערה שפירא
29 ביולי 2019
17:04

בתום פגישה שנערכה היום (שני) בין ראשי מפלגות הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין הוחלט על ריצה משותפת כבלוק טכני בבחירות הקרובות. איילת שקד תעמוד בראש הרשימה שתיקרא הימין המאוחד. במקום השני הרב רפי פרץ ואחריהם בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט. לימין החדש יהיו ארבעה נציגים בתשעת המקומות הראשונים. כמו כן הוסכם שהמפלגה תתחייב להמליץ על בנימין נתניהו לתפקיד ראש הממשלה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כחלק מההסכמות בין המפלגות סוכם כי נציגי עוצמה יהודית ישולבו במקומות השמיני וה-14 ברשימה, אם יבחרו להצטרף אליה.נוסף על כך הוסכם כי השותפים ידרשו חקיקת חוק נורווגי מרובע. 

איילת שקד שעומדת בראש הרשימה מסרה: ״בשורה נפלאה לגוש הימין. שבועות של מאמצים נשאו כעת פרי. איחדנו את מפלגות הימין לריצה משותפת כדי להבטיח שקולות יקרים לא ילכו אל הפח. בשבועות האחרונים פעלתי לכך מסביב לשעון יחד עם שותפיי לדרך. הצלחנו. כעת פניי לחיבורים נוספים. בכוונתי להמשיך במאמצים לאחד גם את עוצמה יהודית וזהות. כולנו צריכים להיות בסיעה אחת גדולה. נמצה את מאמצי האחדות עד הדקה האחרונה״.

יו״ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ הגיב לאיחוד: "יש אחדות בימין. שמרנו על ייצוג הולם של הציונות הדתית ברשימה המאוחדת' רצים יחד' מנצחים יחד. יוצאים לדרך". 

סמוטריץ' הגיב לאיחוד ואמר בהודעה לחברי מפלגתו: "כדרכנו היינו המבוגר האחראי. אני חושב שהחיבור הזה חשוב יותר מכל דבר אחר. עדיין אני חושב ששמרנו גם על האינטרסים שלנו. בימים הבאים ננסה להביא לתוך האיחוד הזה גם את החברים בעוצמה יהודית, כדי להביא למינימום זריקה של קולות לפח. מקווה שתעמדו מאחורי המהלך". 

בתחילה פורסם כי כל צירוף של נציג מעוצמה יהודית לרשימה המאוחדת יגיע על חשבון שריון מקום מרשימת הליכוד, דוגמת השריון שנעשה בבחירות הקודמות עבור חבר הכנסת לשעבר אלי בן דהן.  לאחר מכן התברר כי סעיף עוצמה יהודית שונה למעשה. בליכוד על כל פנים, מיהרו להגיב: "הליכוד כבר מיצה את מכסת האיחודים שלו בחבירה עם כחלון. לא יהיו יותר שיריונים בליכוד".

השרה מירי הגיבה בכאן רשת ב על האיחוד בימין ואמרה בריאיון ליגאל גואטה וזוהר סדן: "זה איחוד פיקטיבי. הם חזרו הביתה. הם נטשו את הבית היהודי, הקימו מפלגה שלא עברה את אחוז החסימה וחזרו הביתה. אני לא סומכת על בנט ושקד. הכל כאן יחסי ציבור וניסיון לתעתע ולמכור משהו שלא קיים. הם אשמים לא פחות מליברמן בזה שאנחנו שוב בבחירות". 

האזינו לריאיון עם מירי רגב