ליל נאס X בטקס פרטי ה-BET
צילום: אי־פי

היסטוריה במצעד הבילבורד: ליל נאס X שובר שיאים

יותר מכולם: השיר "Old Town Road" מדורג בראש זה 17 שבועות ברציפות – והפך רשמית לסינגל שדורג הכי הרבה שבועות בראש הטבלה
מערכת כאן חדשות
30 ביולי 2019
09:28

17 שבועות ברציפות – וזה לא הסוף: שיר הקנטרי־ראפ "Old Town Road" של הראפר ליל נאס X שבר היום (שלישי) את שיא כל הזמנים והפך להיות השיר שעומד לאורך הזמן הרב ביותר בראש מצעד הבילבורד האמריקני. זה לא השיא היחידי ששבר השיר, כשהגיע לשבוע ה-13 בראש מצעד הפזמונים, הוא הוכתר כשיר הראפ ששהה במשך הזמן הארוך ביותר במקום הראשון. הביצוע המיוחד של השיר עם זמר הקנטרי האגדי בילי ריי סיירוס, אביה של הזמרת מיילי סיירוס, הזניק את הפופולריות של השיר עוד יותר. 

בשנת 1995 קבע לראשונה השיר "One Sweet Day" של מריה קארי ולהקת הבנים בויז טו מאן את השיא לשיר שעומד בראש המצעד לאורך הזמן הרב ביותר, כשעמד 16 שבועות בראשו. כעבור 13 שנים, בשנה שעברה, השיר "Despacito" בביצוע הזמרים לואיס פונסי, דדי יאנקי וג'סטין ביבר השתווה אליו עם מספר זהה של שבועות בראש המצעד. בשבוע שעבר השיר "Old Town Road" השתווה אל שני השירים וכעת שבר גם את השיא הזה, ולא נראה כי זה השבוע האחרון שיעמוד בראש.

השיר המדובר משלב ביצוע יוצא דופן בנוף האמריקני בין מוזיקת ראפ לבין מוזיקת קנטרי – הנחשבת לבנה. לפני מספר שבועות הפתיע הראפר את 1.3 מיליון עוקביו בטוויטר כשבחר להודיע על יציאתו מהארון בשני ציוצים: "זה נכון, אני גיי", כתב. זהו צעד נדיר במיוחד שכן גם ז'אנר הראפ וגם ז'אנר הקנטרי נתפסים מצ'ואיסטיים ובעלי תכנים הומופוביים והיה ניתן לשער שזה ייפגע בתמיכה בשיר – דבר שהתבדה.