דורינה וינטה, אמה של התינוקת יסמין וינטה שנהרגה

הוריה של יסמין וינטה קיבלו אשרת שהייה ועבודה חוקית

שר הפנים אישר את האשרה לתקופה של חצי שנה. האשרה ניתנה כשבועיים לאחר שהסייעת אינה סקיבנקו נשלחה ל-17 שנות מאסר בגין הריגתה של הפעוטה
נופר משה פרדו
30 ביולי 2019
12:20

שר הפנים אריה דרעי אישר הבוקר (שלישי) מתן אשרת שהייה ועבודה חוקית לשני הוריה של התינוקת המנוחה יסמין וינטה לתקופה של חצי שנה. האשרה ניתנה כשבועיים לאחר שהסייעת אינה סקיבנקו נשלחה ל-17 שנות מאסר בגין הריגתה.

בעת האירוע בגן הילדים, שהו הוריה של התינוקת בישראל שלא כחוק ובהמשך קיבלו אשרת תייר על מנת שיוכלו להישאר בארץ במהלך ההליך המשפטי. כעת, כאמור, החליט שר הפנים דרעי לאשר לבני הזוג וינטה אשרת עבודה לתקופה של חצי שנה.

בית המשפט המחוזי בלוד גזר 17 שנות מאסר בפועל ועוד 18 חודשי מאסר על תנאי על אינה סקיבנקו - הסייעת שהודתה והורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה במאי 2018. השופט עמי קובו אמר בדיון: "הנאשמת קיבלה אחריות על העבירות. ניסיתי להתייחס בהחלטתי לתיקים דומים למרות שאין תיק כזה בישראל, לא היה כזה. היו מקרים של הורים, לא של גננת שהרגה תינוק".

דורינה וינטה, אמה של יסמין, אמרה לאחר הקראת גזר הדין: "זו הרגשת הקלה, אבל שום דבר לא ירפא את הפצעים. שמחה שהיא תהיה 17 שנים בכלא ולא אצטרך לראות אותה יותר, אבל 17 שנה זה לא מספיק".