מעבדה, אילוסטרציה
צלום: הדס פרוש, פלאש 90

עובדי המעבדות במערכת הבריאות ישבתו החל מחמישי

אלפי העובדים ישבתו לראשונה אחרי עשרות שנים, במחאה על תנאי העסקתם. מההסתדרות נמסר כי השביתה עלולה לגרום לשיבושים בניתוחים ובבדיקות דם
דקלה אהרן-שפרן
30 ביולי 2019
15:56

אלפי עובדי המעבדות במערכת הבריאות ברחבי הארץ יפתחו בשביתה החל מיום חמישי הקרוב, כך הודיעה היום (שלישי) ההסתדרות. העובדים מוחים על עומסי העבודה הקשים, קושי בגיוס ובשימור עובדים, ודפוסי העסקה בעייתיים, שלטענתם פוגעים בהם ובשירות הרפואי שהם מספקים לציבור.

השביתה הצפויה, שתתקיים בפעם הראשונה זה עשרות שנים, תכלול את כל המעבדות הרפואיות בבתי החולים הציבוריים, המעבדות המחוזיות של משרד הבריאות, מעבדות לבריאות הציבור ומרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית. עוד נמסר מההסתדרות כי השביתה עלולה להביא לשיבושים בניתוחים, ובבדיקות דם ומעבדה במכונים ובמרפאות קופת חולים ובבתי החולים.

בשבוע שעבר היו אלה האחיות ששבתו במחאה על העומס במערכת הבריאות. השביתה הופסקה ביום רביעי האחרון, על פי החלטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן, מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ונציגי משרד האוצר סיכמו כי העיצומים של האחיות יימשכו ללא קיצוץ בשכרן.

בתום הדיון בשבוע שעבר בבית הדין לעבודה, אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "אני מציע תקופת הידברות של שלושה שבועות לפתרון הבעיות. אני מכיר בקשיים במערכת הבריאות ושהאחיות עובדות קשה".