בנימין נתניהו ושאול אלוביץ'
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

תיקי נתניהו: השימועים ליתר החשודים מתחילים

תחילה ייערך שימוע לאיש העסקים זאב רובינשטיין, החשוד בתיווך לשוחד בתיק 4000. בעוד כשבועיים ייערכו שימועים לבני הזוג אלוביץ' ולמו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס
תמר אלמוג
30 ביולי 2019
22:56
עודכן ב 06:13

השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים שבהם הוא חשוד יתקיים רק בעוד כחודשיים, אך השימועים של חלק מהחשודים האחרים בתיקים יחלו כבר בימים הקרובים. היום (רביעי) יחלו השימועים בתיק 4000 - תיק וואלה-בזק, וסניגוריו של זאב רובינשטיין, אשר חשוד בתיווך לשוחד בתיק, יגיעו לפרקליטות מיסוי וכלכלה.

עורכי הדין של רובינשטיין צפויים לטעון כי מחומרי החקירה עולה שאין לו כל קשר לתיק. עוד יטענו הסניגורים כי איש העסקים פעל ביושרה ובתום לב. רובינשטיין מקורב לנתניהו ולמשפחת אלוביץ', וחשוד שתיווך בין ראש הממשלה לשאול אלוביץ' - הן בנוגע לתוכן באתר "וואלה" והן בנוגע להטבות הרגולטוריות לחברת בזק. השימוע ייערך ללא רובינשטיין, שמתגורר בניו יורק, אך כפי שפורסם בכאן חדשות, איש העסקים יגיע לישראל אם יוחלט להעמידו לדין.

בעוד כשבועיים צפויים להיערך שימועים לשאול ואיריס אלוביץ', החשודים גם הם בתיק 4000 במתן שוחד ושיבוש הליכי חקירה. גם השימוע של מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס יחל בעוד כשבועיים. מוזס חשוד בתיק 2000 בהצעת שוחד.

קיום השימועים בתיקים ללא דחייה בשלב זה, מעיד על כך שבמשרד המשפטים לא מתכוונים לדחות גם את שאר השימועים, בהם גם השימוע לראש הממשלה - שצפוי, כאמור, להתקיים בעוד כחודשיים.