שלט קמפיין של רשימת נעם
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של נעם

לאחר הסרת השלטים: רשימת נעם עתרה לבג"ץ בטענה להדרה מהמרחב הציבורי

ברשימה טוענים כי חברת הפרסום מור מסרבת לפרסם שלטי תעמולת בחירות שלה. לפני כשבועיים הגישה נעם תלונה ליו"ר ועדת הבחירות אך עד כה לא התקבלה החלטה בעניין. שלטיה של נעם שהוסרו בעבר כוונו נגגד קהילת הלהט"ב
אמוץ שפירא
31 ביולי 2019
09:09

רשימת נעם לכנסת ה-22, המתמודדת בבחירות הקרובות תחת השם: "נעם – עם נורמלי בארצנו", עתרה לבג"ץ נגד מה שהיא מכנה "הדרתה מהמרחב הציבורי תוך פגיעה אנושה בקמפיין הבחירות שלה". כך פורסם הבוקר (רביעי) בכאן חדשות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לטענת נציגי נעם, חברת הפרסום מור מסרבת לפרסם שלט תעמולה שלה על מתקן שבבעלותה במלון פארק בירושלים, בנימוק כי המסר שכתוב על השלט יכול לפגוע ברגשות הציבור. בנעם טוענים כי "ייתכן שתוכן שלטי התעמולה שלהם מכעיס ומעצבן אך גם זאת היא מהותה של תעמולה פוליטית". בשלטי הקמפיין של נעם נכתב בין השאר: "ישראל בוחרת להיות נורמלית", ו"שהבן שלי יתחתן עם אישה". מסרים המכוונים נגד קהילת הלהט"ב.

רשימת נעם הגישה לפני כשבועיים תלונה ליושב ראש ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, אך עד כה לא התקבלה החלטה בעניין, ולכן עתרה כעת לבג"ץ. בתלונה מטפל ממלא מקום יושב ראש הוועדה, השופט ניל הנדל בשל מניעה שיש לשופט מלצר. היועץ המשפטי לממשלה תומך בעמדת רשימת נעם.

באתר האינטרנט של נעם נכתב: "מישהו מנסה להנדס אותנו מחדש, לשנות את כל המושגים, לטשטש את כל הערכים, למחוק את המשפחה להכניס לראש של הילדים שלנו בלבולי זהות מינית, להפריט את הגיור ולבולל את עם ישראל, להחליש את הצבא ולהשכיח את ערך הניצחון, להפוך את השבת ליום חול ואת הכותל לקרקס - מפסיקים לשתוק".

שלטים עם מסר דומה נגד קהילת הלהט"ב הוצבו ברחובות ירושלים גם בתחילת החודש שעבר - שופט העליון יצחק עמית דחה אז את העתירה לבג"ץ של תנועת "חזון" נגד החלטת עיריית ירושלים להסיר את שלטי החוצות שפרסמה התנועה ברחובות העיר, ושעליהם נכתב "אבא ואמא = משפחה. האומץ להיות נורמלי". בעתירה נטען כי ההוראה להסרת השלטים היא "בלתי חוקתית, ונגועה באפליה חמורה הפוגעת בזכויותיה הקנייניות והחוקתיות של תנועת 'חזון'". השופט עמית נימק את החלטתו בכך שעל פניו, תנועת "חזון" לא מיצתה את ההליכים, והיה עליה לפנות לבית המשפט לעניינים מנהליים.