רפי פרץ ואיתמר בן גביר
צילום: פלאש 90

שני תיקים בכירים: הדרישה של הימין המאוחד מנתניהו

במפלגה של שקד ופרץ העלו דרישה חדשה כתנאי להצטרפותו של איתמר בן גביר לרשימה – קבלת שני תיקים בכירים בממשלה הבאה. גורם בימין המאוחד: "דרשנו מהם רק שריון אחד ברשימה לאנשי עוצמה יהודית"
זאב קם
31 ביולי 2019
12:58

בימין המאוחד של שקד, פרץ, סמוטריץ ובנט העבירו היום (רביעי) דרישה חדשה לליכוד בתמורה לשריונו של איתמר בן גביר במקום החמישי ברשימתם. במקום לקבל שריון ברשימת הליכוד, דורשים כעת בימין המאוחד התחייבות מנתניהו לקבל שני תיקים בכירים בממשלה הבאה מבין הבאים: משרד הביטחון, משרד החוץ, משרד האוצר ומשרד המשפטים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אם נתניהו יענה מעכשיו לדרישה יסכימו במפלגה לשריין את בן גביר במקום החמישי ולקלוט את עוצמה יהודית אליהם. בליכוד טרם הגיבו לדרישה החדשה. גורמים בימין המאוחד הגיבו לפרסום ואמרו: "הדבר היחיד שביקשנו מהליכוד זה שריון אחד ברשימה לאנשי עוצמה יהודית. אם ראש הממשלה ירצה להביא זאת, אין ספק שיצליח".

בתגובה אמר איתמר בן גביר "האיחוד בעיני הימין המאוחד הוא רק סיסמה ריקה מתוכן. סמוטריץ' ובנט מוכנים לסכל את שלטון הימין כדי שאופיר סופר, מוטי יוגב ומתן כהנא יהיו ברשימה לפני איתמר בן גביר, ומראים שהכיסאולוגיה חשובה מהאידיאולוגיה. קבלת ההצעה המגוחכת תגרום למצביעי עוצמה שלא לצאת לקלפיות ואנו יוצאים לדרך אחראית בבלוק טכני עם מפלגת נועם שתציל את קולות הימין".