שלט של רשימת נעם
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של נעם

בג"ץ דחה את עתירת רשימת נעם לחייב לתלות את שלטיהם

בהחלטת השופטים נכתב כי ממלא מקום ועדת הבחירות המרכזית טרם הכריע בעתירה ולכן אין סיבה להתערבות בג"ץ. חברי הרשימה עתרו בטענה שחברת הפרסום מור מסרבת לפרסם את שלטי תעמולת הבחירות שלהם נגד קהילת הלהט"ב ושהם מודרים מהמרחב הציבורי
אמוץ שפירא
31 ביולי 2019
21:47

בג"ץ דחה היום (רביעי) את העתירה שהגישה רשימת נעם לחייב את חברת הפרסום מור לתלות את שלטיהם נגד קהילת הלהט"ב. בהחלטתם נקבע כי אין עילה להתערבות בנושא עד שממלא מקום יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, השופט ניל הנדל, יכריע בנושא. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הבוקר פורסם בכאן חדשות כי רשימת נעם, המתמודדת בבחירות הקרובות תחת השם: "נעם – עם נורמלי בארצנו", עתרה לבג"ץ נגד מה שהיא מכנה "הדרתה מהמרחב הציבורי תוך פגיעה אנושה בקמפיין הבחירות שלה". לטענת נציגי נעם, חברת הפרסום מור מסרבת לפרסם שלט תעמולה שלה על מתקן שבבעלותה במלון פארק בירושלים, בנימוק כי המסר שכתוב על השלט יכול לפגוע ברגשות הציבור.

האגודה למען הלהט"ב פנתה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לעצור את קמפיין שלטי החוצות של נעם. מנכ"ל האגודה, אוהד חזקי: "המסרים בקמפיין של מפלגת נעם פוגעניים ומסיתים כלפי ציבורים שלמים בחברה הישראלית. כפי שחווינו לצערנו על בשרנו, למילים יש כח רב שעשוי להוביל לאלימות ואף לרצח. אנו דורשים ודורשות מוועדת הבחירות לעצור את ההסתה של מפלגת נעם". 

בנעם טוענים כי "ייתכן שתוכן שלטי התעמולה שלהם מכעיס ומעצבן, אך גם זאת היא מהותה של תעמולה פוליטית". בשלטי הקמפיין של נעם נכתב בין השאר: "ישראל בוחרת להיות נורמלית", ו"שהבן שלי יתחתן עם אישה". מסרים המכוונים נגד קהילת הלהט"ב.

רשימת נעם הגישה לפני כשבועיים תלונה ליושב ראש ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, אך עד כה לא התקבלה החלטה בעניין, ולכן עתרה לבג"ץ. בתלונה מטפל השופט ניל הנדל בשל מניעה שיש לשופט מלצר. היועץ המשפטי לממשלה תומך בעמדת רשימת נעם.

באתר האינטרנט של נעם נכתב: "מישהו מנסה להנדס אותנו מחדש, לשנות את כל המושגים, לטשטש את כל הערכים, למחוק את המשפחה להכניס לראש של הילדים שלנו בלבולי זהות מינית, להפריט את הגיור ולבולל את עם ישראל, להחליש את הצבא ולהשכיח את ערך הניצחון, להפוך את השבת ליום חול ואת הכותל לקרקס - מפסיקים לשתוק".