הודעה של זאב רובינשטיין

"רצה לתקן עוול": השימוע למקורב לזוג נתניהו

סנגוריו של זאב רובינשטיין, החשוד שתיווך לשוחד בתיק 4000, הסבירו כי שרה נתניהו הרגישה "האישה הכי שנואה בתקשורת" ורובינשטיין פנה לאלוביץ' כדי לעזור
תמר אלמוג
31 ביולי 2019
22:20

לאחר שהיום החלו השימועים לחלק מהחשודים בתיקי החשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, הערב (רביעי) פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 פרטים חדשים מהשימוע הראשון שהתקיים לזאב רובינשטיין - המקורב לזוג נתניהו. רובינשטיין חשוד שתיווך לשוחד בתיק 4000.


מטעמו של המקורב נטען כי הוא היה כמו "החבר הכי טוב של שרה נתניהו". סנגוריו של רובינשטיין הסבירו כי נתניהו הרגישה האישה הכי שנואה בתקשורת וברמות האלו של חברות ומצוקה, רובינשטיין חשב שהוא פונה לשאול אלוביץ', מבעלי וואלה, כדי לתקן עוול. במשך שלוש שנים, פנה רובינשטיין לאלוביץ' 43 פעמים בהודעות.

באחת מהודעות הוואטסאפ כתב רובינשטיין לאלוביץ': "אני מחפש אותך. צריך שתעלה תמונה של הזוג מההלוויה (של שרון), אם אינך רוצה לוויה שלי..". על כך טענו עורכי הדין כי התבטא בשפה "חברמנית", של הומור.הסניגורים טענו כי מבחינה משפטית, התיק לא מחזיק כי שרה נתניהו אינה אשת ציבור ואין נגדה טיוטת כתב אישום.

רובינשטיין, שפעל על פי החשד להטיית הסיקור בעד נתניהו באתר וואלה, מקורב הן למשפחת נתניהו והן לאלוביץ'. על פי מידע שהגיע לחדשות הערב בדצמבר 2018, את עיקר הקשר ניהל רובינשטיין מול רעיית ראש הממשלה. אם יוגש נגדו כתב אישום בפרשה ישראל עשויה לבקש את הסגרתו.

בעוד כשבועיים צפויים להיערך שימועים לשאול ואיריס אלוביץ', החשודים גם הם בתיק 4000 במתן שוחד ושיבוש הליכי חקירה. גם השימוע של מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס יחל בעוד כשבועיים. מוזס חשוד בתיק 2000 בהצעת שוחד.