עמיר פרץ בוועידת מפלגת העבודה
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

עמיר פרץ מתחייב בכאן רשת ב: "לא אנהל משא ומתן עם נתניהו"

יו"ר העבודה הגיב להאשמות מצד ליברמן ולפיהן יש לו הסכם עם ראש הממשלה. לטענת יו"ר ישראל ביתנו: מחיר העסקה - פרץ לנשיאות. גם ביטן הכחיש: "אין שום דיל כזה"
ירון דקל ואריה גולן
01 באוגוסט 2019
09:49

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ התחייב היום (חמישי) לראשונה שלא יישב בממשלה עם בנימין נתניהו ולא יקיים איתו משא ומתן. בריאיון לירון דקל ואריה גולן בכאן רשת ב הוא השיב להאשמות של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, על הסכם בינו לנתניהו ואמר: "היכולת של ליברמן להמציא שקרים היא ידועה. אינני מועמד לתפקיד נשיא המדינה נקודה". 

האזינו לריאיון עם עמיר פרץ

"אני הוא זה שמתנגד לחיבור עם המחנה הדמוקרטי, לא אורלי לוי. זה המדיניות שלי. אני עובד בשביל עם ישראל ואני שהחלטתי שלא מתחברים עם מרצ ואני זה שהחלטתי לא לחתום עם מרצ", הוסיף פרץ. "אני לא הולך למקום של הפסד בטוח. אם הייתי הולך לחבירה הזאת של מרצ הייתי מגיש לבנימין נתניהו את השלטון על מגש. זה נכון שאני הולך למסע הרבה יותר מורכב, אבל אם אני אצליח בו אז נתניהו ילך הביתה ".

מוקדם יותר טען בתוכנית יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שבכוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלה עם העבודה: "ברור לגמרי שנתניהו סגור עם עמיר פרץ. אני מקווה שאיציק שמולי מודע לזה. ברור לי שהתמורה לעמיר פרץ זה תמיכה של נתניהו בעמיר פרץ לנשיאות".

האזינו לריאיון עם אביגדור ליברמן

"לפני שבכלל פרצו הבחירות אמרנו מבחינתנו יש קו אדום ברור - חוק גיוס בני ישיבות. בלי זה אין מה לדבר על כלום", הוסיף ליברמן. "אני רוצה ממשלה לאומית רחבה ליברלית, כל השאר פחות חשוב. מבחינת התיקים אנחנו רוצים את משרד הביטחון, משרד הקליטה, משרד הבריאות ומשרד הפנים".

ליברמן תקף בדבריו את נתניהו על המדיניות הביטחונית שלו, בעקבות התקרית היום בגבול עזה ואמר: "ברור שיש פה שחיקה מתמשכת בהרתעה הישראלית. מה שעושה ראש הממשלה - הוא קונה שקט לטווח קצר ומפקיר את ביטחון ישראל לטווח ארוך. אין לו שום קשר לימין".

ח"כ דוד ביטן הגיב בריאיון לירון דקל ואריה גולן לטענותיו של ליברמן על הסכם בין נתניהו לפרץ ואמר: "אין שום דיל כזה. אביגדור ליברמן כל יום קם וממציא המצאה חדשה כדי להיות בתקשורת. אמרתי שאפשר יהיה לדבר איתם אחרי הבחירות. ליברמן התאהב בעצמו, התאהב מזה שבסקרים הוא לשון מאזניים".

האזינו לריאיון עם דוד ביטן

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "לא נשב עם נתניהו ולא ננהל משא ומתן עם נתניהו נקודה. ברור לחלוטין שגם ליברמן וגם נתניהו רואים את מגמת הזרימה של אנשי ימין לעבודה-גשר. היה ראוי למלבין של נתניהו לאורך כל השנים שיצטנע קצת. אבל הוא המומחה לקומבינות ועסקאות מפוקפקות, לכן הוא ממציא מעשיות שלא היו ולא נבראו".