סמוך לזירת הירי הלילה בגבול הרצועה
צילום: רויטרס

הקצין הפצוע לרופאיו: "תוך חודש אחזור לגדוד"

אביו של הקצין אמר לכאן חדשות כי בנו התקשר לפני שעלה למסוק וביקש ממנו שלא להילחץ. לאחר התקרית הלילה פנתה משפחת גולדין למתאם השבויים והנעדרים ולמזכיר הצבאי של ראש הממשלה בדרישה שישראל לא תשיב את גופת מחבל חמאס שחוסל הלילה בתקרית בגבול הרצועה
איציק זוארץ
01 באוגוסט 2019
10:36
עודכן ב 20:41

אביו של קצין צה"ל שנפצע הלילה (חמישי) בתקרית הירי בגבול הרצועה אמר הבוקר לכאן חדשות כי בנו אמר לרופאיו שבתוך חודש יחזור לגדוד. הוא הוסיף כי לפני שעלה למסוק שפינה אותו אל בית החולים סורוקה, הספיק להתקשר ולומר לו: "אבא אל תילחץ" ואז נותקה השיחה. האב סיפר כי מיד לאחר מכן יצרה קצינת הנפגעים קשר עם המשפחה. משפחת הקצין מתגוררת בצפון הארץ. לקצין אחות ואח צעירים ממנו.

לאחר התקרית הלילה פנה הבוקר אביו של קצין צה"ל סגן הדר גולדין, פרופ' שמחה גולדין, למתאם השבויים והנעדרים ירון בלום ולמזכיר הצבאי של ראש הממשלה תא"ל אבי בלוט, ודרש כי ישראל לא תשיב את גופתו של מחבל חמאס שחוסל הלילה. ממשפחת גולדין נמסר: "ממשלת ישראל בראשות נתניהו השיבה בחמש השנים האחרונות גופות מחבלים המזוהים עם חמאס למרות החלטות הקבינט בעניין זה והחלטות בג״ץ שפסקו עליה למלא אחריהן״.


בתקרית בגבול הרצועה נפצע קצין צה"ל בינוני ושני לוחמים נפצעו קל מירי מחבל שחצה את גדר המערכת. המחבל חוסל. מדובר צה"ל נמסר שהמחבל היה חמוש ברובה ורימונים ולבוש במדי חמאס, אך ההערכה היא כי פעל עצמאית. הפלסטינים מדווחים שהמחבל ההרוג הוא האני אבו סלאח מהזרוע הצבאית של חמאס. כלי תקשורת בעזה דיווחו כי אחיו של המחבל נהרג מאש צה"ל בהפגנות הגדר במאי בשנה שעברה.


הבוקר התייחס שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן לתקרית ברצועה אצל ירון דקל ואריה גולן בכאן רשת ב. לדבריו התקרית היא תוצאה של שחיקה מתמשכת בהרתעה הישראלית. "ראש הממשלה נתניהו מנהל מדיניות כניעה לטרור" אמר ליברמן והוסיף כי נתניהו קונה שקט לטווח קצר ומפקיר את ביטחון ישראל לטווח ארוך.

גם הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ התייחס לתקרית, וצייץ הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "צה"ל וכוחות הביטחון הוכיחו שוב שהם ערוכים לכל תרחיש ובכל מצב בכדי להגן על אזרחי ישראל ברגיעה או בהסלמה".