בני גנץ ועמיר פרץ
צילום: פלאש 90

בכחול לבן זועמים על פרץ: "פותח קרב"

במפלגתו של גנץ הבינו שבמפלגת העבודה החליטו להפנות נגדם את האש במטרה לדלות מהם קולות, וציינו כי הם לא מעוניינים לגרום למחיקתה של מפלגת העבודה, אך לא יהססו לקחת לה בוחרים. מנגד, במפלגה לא שוללים שיתוף פעולה עם הימין המאוחד ללא בן גביר
השבוע
02 באוגוסט 2019
22:45

בכחול לבן זועמים על יו"ר העבודה, עמיר פרץ, בעקבות המתקפה שלו את המפלגה. ב"השבוע" פורסם הערב (שישי) כי גורמים במפלגה הגיבו על דבריו של פרץ בוועידת מפלגת העבודה השבוע, אז כינה את מנהיגיה סוסים אצילים: "מי שמכנה אותנו סוסים, פותח למעשה בקרב", אמרו במפלגה. בכחול לבן מבינים שבמפלגת העבודה החליטו להפנות נגדם את האש במטרה לדלות מהם קולות, וציינו כי הם לא מעוניינים לגרום למחיקתה של מפלגת העבודה, אך לא יהססו לקחת לה בוחרים.

מנגד, בעקבות פיצוץ המו"מ בין הימין המאוחד ועוצמה יהודית, שהובילה את שתי הרשימות לרוץ בנפרד, בכחול לבן ציינו כי הם לא פוסלים כעת שיתוף פעולה עם רשימת הימין המאוחד, בהנחה שזו מהווה גוש טכני בלבד שלא ימשיך כרשימה מאוחדת לאחר הבחירות, ובראייתם תתאפשר גמישות פוליטית לאחר הבחירות.


את חוסר ההצלחה לאחד תחת הימין המאוחד גם את עוצמה יהודית ניתן להסביר גם בהחלטת לשכת נתניהו להפחית את המאמצים להוביל לאיחוד, מתוך חשש שמצביעי ימין ליברלי מתוך הציונות הדתית יברחו לכחול-לבן. נתניהו רצה לצרף את איתמר בן גביר אל הימין המאוחד כדי להכתים את שמה של שקד מול הקהילות היהודיות בארצות הברית, ולמנוע את מועמדותה לתפקיד ראש הממשלה בעתיד. ככלל, בסביבת נתניהו מתכננים להגביר את הטונים נגד רשימת הימין המאוחד כעת ששקד עומדת בראשה. לטענתם, יהיה קל יותר לנתניהו "לשתות" להם קולות וככל הנראה הוא לא ינהג בעדינות מולה כפי שהיה כשהרב פרץ עמד בראש.